Není každý den posvícení. Takové přirovnání asi mají ke svým výkonům boleslavští karatisté, kteří se vydali na republikový šampionát seniorů a Masters.

Spolu se dvěma boleslavskými kluby se do Lovosic v neděli sjeli reprezentanti dalších téměř tří desítek klubů z celé republiky. Na rozdíl od loňského šampionátu, který pořádala mladoboleslavská Auto Škoda a na němž boleslavští karatisté vybojovali několik cenných kovů, jsou letošní výsledky bohužel slabší.

Auto Škodu nakonec reprezentoval pouze Ladislav Mareš starší v kategorii Kata Masters tedy mužů nad čtyřicet let. Ostatní z nominovaných se šampionátu nezúčastnili a o další medaile nebojovali. Druhý klub Kamikaze Mladá Boleslav se také z medaile v kata Masters žen neradoval a zůstal bez cenného kovu.

Soutěžící trenér boleslavských karatistů Mareš mezi muži nad čtyřicet let opět těsně na medaili nedosáhl. Obhájil loňské nepopulární páté místo, hned za medailovými místy. Ve čtvrtfinále prohrál nejtěsnějším poměrem 1:2 s Polákem z České Lípy. V opravných bojích 3:0 porazil Chroustovského z Prahy. V utkání o bronz prohrál opět nejtěsnějším možným poměrem 1:2 s Přibylem z Mělníka.

Mistrovský titul obhájil Karel Kesl z Prahy. Mareš společně s Keslem a Jiřím Bašusem z Nymburka sestavili tým do kategorie Kata družstev a získali bronz. „Výsledek jako vloni trochu zamrzí. Příprava nebyla ideální, týden před šampionátem jsem se zranil a nebylo to ono.“ Stejně jako vloni zůstala kategorie Masters mužů troch v ústraní a rozhodovali ji pouze tři rozhodčí, což není ideální stav.

Výsledky jsou slabší také proto, že přestala trénovat Pavlíková a zdravotně dlouhodobě indisponovaná Koubová. Mezi ženami v jejich hmotnostních kategoriích jsme si zvykli na medaile.

Další velký turnaj čeká karatisty již v neděli 10. dubna v Bratislavě, kam zamíří nejúspěšnější boleslavský karatista posledních let Filip Vít a bude bojovat mezi špičkovými dorostenci. O týden později se karatisté vydají na další kolo Ústeckého poháru.

LADISLAV MAREŠ