Dvě zlata získal Mareš mladší, po jednom přidali Pech, Riedl a Suchý. V Praze se v sobotu uskutečnily společné krajské přebory Středočeského a Pražského svazu karate. Karatisté z TJ Auto Škoda Mladá Boleslav v desetičlenném složení vybojovali pět titulů přeborníka středních Čech, a to i při neúčasti momentálně nejúspěšnějšího dorosteneckého reprezentanta Víta.

V kata mladších žáků si vynikajícím způsobem vedl Martin Pech. Všechny své soupeře v eliminacích hladce zdolal a zvítězil zaslouženě 2:1 i ve finále.

Devítiletý závodník, který má teprve druhý nejnižší technický stupeň, neměl tentokrát vážného konkurenta a zaslouženě si vybojoval přímý postup na prosincové mistrovství ČR.

Další zcela nečekané zlato vybojoval v kumite starších žáků do 45 kg Jakub Riedl. Nechybělo málo a soupeřem ve finále mu byl jeho oddílový kolega Jan Bulíř. Ten prohrál nejtěsnějším poměrem 0:1 v semifinále a získal pro klubové barvy bronz.

Dva tituly získali v kumite mužů do 67 a do 75 kg Aleš Suchý a Ladislav Mareš mladší. Oba totiž ve svých kategoriích neměli soupeře, což bylo právě jedním z nejvážnějších nedostatků na přeborech středních Čech. „Poprat“ se tak boleslavský závodník Mareš mohl alespoň v kategorii bez rozdílu hmotnosti. Tam své soupeře doslova deklasoval a proměnil svůj první start v této otevřené kategorii v zisk dalšího krajského titulu.

Boleslavští závodníci se v Praze zmocnili mnoha dalších medailí. V kata starších žáků bronz vybojovali Michal Cimbora a Jan Bulíř. Mezi mladšími žákyněmi si výborně vedla Eva Vyskočilová a přes zdravotní problémy dokázala urvat také bronz. Výtečně si vedl při premiérovém startu mezi dorostenci Erik Stojka a získal stříbro. Další stříbro vybojoval mezi muži Ladislav Mareš starší a bronz v této kategorii do klubové i rodinné sbírky přidal také Mareš mladší. Bez medaile tentokrát zůstal pouze Patrick Žižka, který v kata mladších žáků postoupil do čtvrtfinále, kde svou sestavu stejně jako jeho soupeř pokazil a připravil se o možnost bojovat o cenný kov. Přesto svým výkonem trenéry mile překvapil a je škoda, že se turnajů zúčastňuje tak málo.

Bilance karatistů Auto Škody na letošních krajských přeborech je tedy pět zlatých, dvě stříbrné a pět bronzových medailí. Všichni přeborníci si zajistili přímý postup na republikový šampionát mládeže 2011 resp. seniorů 2012. Poslední turnaj čeká před prázdninami již pouze dorostence Víta, který bude za necelé dva týdny střední Čechy reprezentovat na letní olympiádě dětí a mládeže v Olomouci.

LADISLAV MAREŠ