Boleslavské naděje karate Auto Škody Mladá Boleslav se medailově prosadili na Poháru nadějí. V konkurenci téměř tří stovek karatistů z celé republiky a také dvou klubů ze Slovenska a Polska se na turnaji v Novém Boru neztratili a dosáhli výrazných úspěchů.

Na nejvyšší stupínek se mezi žáky do osmi let probojoval Jakub Pečenka. Také až do finále prošel mezi žáky do devíti let jeho kolega Martin Pech a vybojoval pro boleslavské karate stříbrnou medaili. Výborně si vedla mezi žákyněmi do osmi let také Eva Vyskočilová, která získala bronzovou medaili.

Všichni tři si výtečně vedli i v konkurenci vyšších technických stupňů. Vyskočilová obsadila mezi téměř dvaceti mladšími žákyněmi páté místo a Pech mezi třiceti soupeři sedmé místo. Těsně za medailí skončil mezi staršími žáky Erik Stojka, kterého v boji o bronz výrazně poškodili rozhodčí.

Další „bramborová“ medaile, tedy nepopulární páté místo za dvěma třetími, zůstalo také v kumite starších žáků na Martina Švába. Auto Škodu reprezentovali také Jakub Riedl a Michal Cimbora, kteří se sice tentokrát výrazněji neprosadili, ale turnaj pro ně byl dalším zdrojem velice cenných zkušeností.

V neděli vyráží nejúspěšnější závodník boleslavských karatistů Filip Vít na mezinárodní turnaj do Bratislavy a za týden se řada boleslavských karatistů vydá v rámci přípravy do Ústí nad Labem na druhé kolo Ústeckého regionálního poháru.

LADISLAV MAREŠ