Do Vamberka se vydala sedmička karatistů z dlouhodobě nejúspěšnějšího středočeského oddílu karate s cílem dobře potrénovat a v rámci přípravného období prověřit svou výkonnost. V konkurenci více než 120 závodníků z patnácti klubů téměř ve třetině kategorií triumfovali, když do města na Jizeře importovali pět zlatých, dvě stříbrné a jednu bronzovou medaili. Navíc se Jakub Pečenka stal nejúspěšnějším mladším žákem na turnaji po té, co zvítězil v kata mladších žáků s nízkými technickými stupni, v kata mladších žáků všech technických stupňů a také v kumite mladších žáků s nízkými technickými stupni. V této disciplíně přitom startoval zcela poprvé.

Turnaj začal kategoriemi žáků a žákyň s nízkými technickými stupni. Mezi více než čtyřiceti soupeři si výborně vedla trojice boleslavských závodníků Jakuba Pečenku do finále doprovodil Martin Pech a oba předvedli vyrovnaný, bezkonkurenční výkon. Pečenka byl nakonec úspěšnější a vyhrál 2:1. Mezi osm nejlepších se probojoval také Josef Bulíř, kterého od postupu do semifinále dělil jen pověstný vlásek.

Ve stejné kategorii děvčat startovala Eva Vyskočilová. Ta také jasně potvrdila, že boleslavské karate se ubírá správným směrem a nedala žádné ze soupeřek šanci. Také ona vystoupila nakonec na stupínek nejvyšší a zaslouženě vybojovala zlato a pohár. Svůj výborný výkon nakonec podtrhla také bronzem ve společné kategorii s vyššími technickými stupni.

Mezi nízkými technickými stupni se představil v kata starších žáků Michal Cimbora. Také on zcela překvapivě všechny soupeře předčil a získal zlato. Všichni se pak dali do poměřování své výkonnosti i s vyššími technickými stupni. V kata mladších žáků byl nejlepším Jakub Pečenka, který svého soupeře ve finále stejně jako všechny v kvalifikačních bojích porazil hladce 3:0. Krůček za medailí tentokrát zůstal Martin Pech a v osmifinále skončily naděje Josefa Bulíře.

V kata starších žáků svedl los už ve čtvrtfinále proti sobě další boleslavské závodníky Jakuba Riedla a Jana Bulíře. Riedl byl úspěšnější a nakonec se probojoval až do finále. V něm sice prohrál, ale předvedl solidní výkonnost. Jeho oddílový kolega nakonec obsadil páté místo, když v boji o bronz prohrál těsně 1:2.

V kumite se boleslavským karatistům tentokrát nevedlo podle představ trenérů. Medaili při svém prvním startu v této disciplíně vybojoval Jakub Pečenka a hned tu nejcennější. Ostatním mladším žákům se tolik nedařilo a v bojích o bronz prohráli i starší žáci Jakub Riedl a Jan Bulíř.

Oba posledně jmenovaní budou Mladou Boleslav od příštího týdne reprezentovat společně s dalšími dvěma oddílovými kolegy v lize družstev dorostenců.

První kolo je na programu v Ústí nad Labem, další v únoru v Odrách a finále pak v polovině března opět v Ústí nad Labem. Za dva týdny čeká na karatisty tradiční turnaj Kesl Cup.

LADISLAV MAREŠ