Trojice reprezentantů mladoboleslavské Auto Škody nastoupila v sobotu do úvodního kola ligy družstev dorostu.

Výsledkově a bohužel i výkonnostně tentokrát mladí karatisté trenéry i své příznivce notně zklamali. Ve všech pěti duelech prohráli a do tříkolové soutěže nevstoupili zrovna nadějně. O reparát v lize dorostu se pokusí za měsíc v Odrách, kde je čeká dalších pět duelů.

Naopak úspěšně si vedl Ladislav Mareš starší, který po vleklých zdravotních problémech v rámci přípravy nastoupil v rámci národního poháru seniorů v disciplíně kata mužů. Mezi jedenácti startujícími si nevedl nejstarší účastník této kategorie vůbec špatně a získal pro mladoboleslavské barvy body za umístění těsně pod stupni vítězů.

Po postupu do semifinále podlehl Milerovi z Prahy a v boji o bronz bohužel chyboval, což ho stálo medailové umístění. I tak je zisk bodů za páté místo mezi výrazně mladšími závodníky opět dobrým výsledkem.

Už za týden čeká na boleslavské karatisty tradiční turnaj Kesl Cup v Praze, kterého by se v rámci finální části přípravy na Mistrovství Evropy měl zúčastnit také nejúspěšnější domácí karatista posledních let Filip Vít. Mladoboleslavské karate by měli na tomto turnaji reprezentovat také další závodníci.

LADISLAV MAREŠ