Karatisté Auto Škody mají v držení další mistrovský titul. První letošní titul Mistra České republiky vybojoval v sobotu na šampionátu organizace FSKA v České Lípě v kata staršího žactva 13-14 let Filip Vít.

Necelý týden před svými patnáctými narozeninami a především týden před nejdůležitějším mistrovstvím Českého svazu karate ostrý test zvládl a jasně své kategorii vévodil. Navíc společně s karatisty pražského klubu SK Kesl Ryu vybojoval zlato v kata družstev spojené kategorie dorostu, juniorů a seniorů, a bronz v kata dvojic stejné věkové skupiny.

Ani další boleslavští borci nezůstali bez medailí a k zisku mistrovského titulu jim chyběl jen kousíček. V konkurenci téměř tří stovek karatistů vybojoval bronz v nejpočetněji obsazené kategorii žáků 9-10 let Jakub Pečenka, když ve vyrovnaném semifinále prohrál nejtěsnějším poměrem 1:2. Obdobně si ve stejné kategorii děvčat vedla Eva Vyskočilová a získala také bronzovou medaili. Oba tito závodníci se za poslední rok posunuli výrazně kupředu a jsou do budoucna výraznými nadějemi. Na další bronz dosáhl mezi staršími žáky do 14 let s nižšími technickými stupni Erik Stojka, který stále na turnajích bojuje s velkou trémou. Na pátém místě skončil jeho oddílový kolega Daniel Hájek.

Smolně se vyvíjel turnaj pro Martina Pecha, který ač byl v jednotlivcích žáků nižších technických stupňů 9-10 let technicky výrazně lepší než jeho soupeř, prohrál v prvním kole 1:2 a zůstal bez nadějí na medaili. Vše si ale vynahradil v kata dvojic mladších žáků. Pátý bronz pro Auto Škodu totiž vybojoval ve velmi silné konkurenci s Jakubem Pečenkou. Také je od postupu do finále dělila jen nejtěsnější prohra s pozdějšími vítězi 1:2, přičemž jim byli více než vyrovnanými soupeři. Dobře si mezi osmiletými žáky vedl Florian Knobloch, který postupem v opravných bojích obsadil sedmé místo.

O příštím víkendu čeká karatisty nejdůležitější turnaj roku – Mistrovství České republiky v Ústí nad Labem. Právo startu na šampionátu mají tři karatisté Auto Škody. V sobotu bude Filip Vít obhajovat tituly v kata a kumite dorostu. V neděli se v kata mladších žáků představil Martin Pech a v kumite starších žáků Jakub Riedl. Pro oba to bude první velký republikové mistrovství, kde budou získávat cenné zkušenosti.