Skvělého úspěchu na mezinárodní scéně dosáhli florbaloví junioři Sokola Mladá Boleslav v prestižním turnaji Slovak Open 2008. V konkurenci 12 týmu získali prvenství.

Prvními soupeři boleslavských juniorů ve skupině B byly týmy: ŠK FBC Dragons Ružinov Bratislava (SVK), S-Garda (CZ), Florball Team Vsetín (CZ), Athletic Praha.

V úvodním střetnutí s pořádajícím ŠK FBC Dragons Ružinov Bratislava vyhráli Boleslaváci 3:1.

V dalším střetnutí s S–Garda, kmenovým družstvem Future Praha, podlehla Boleslav v emotivním prostředí 1:2.

Pro úspěch v turnaji nezbývalo boleslavským juniorům, než uspět v závěrečných dvou utkáních ve skupině. A to se podařilo!

Boleslavští junioři své předsevzetí splnili do puntíku a oba soupeře porazili ( Florball Team Vsetín 4:0 a Athletics Praha 1:0).

Tím se Boleslaváci stali vítězi skupiny a postoupili do finálové skupiny. Prvního soupeře, Orku Krnov, boleslavský Sokol „převálcoval“ 6:1.
Ve střetnutí s Bohemians Praha dokázala Boleslav vyhrát 3:2. V závěrečném finálovém duelu nečekal na Boleslav nikdo jiný, než pražské Future, tedy soupeř, kterého Boleslavští v lásce nemají a kterého chtěli porazit pro jeho aroganci.

Rozhodující utkání o prvenství začali lépe hráči Future a šli do vedení. Boleslavský Sokol však nejen vyrovnal, ale šel i do vedení a měl herně jasně navrch. Nešťastná chyba boleslavských bránících útočníků třicet vteřin před koncem znamenala, že soupeř vyrovnal.
Rozhodnout musely samostatné nájezdy (pět hráčů z každého týmu).

V brance Mladé Boleslavi byl Martin Hruška a jeho jméno si Future bude hodně dlouho pamatovat! Z pěti možných nájezdů proměnili Pražané jen jeden, víc jim totiž boleslavský gólman nedovolil.

Za Boleslav proměnili Tomáš Voborník a „mistr nájezdů“ Jaromír Ekl. Konečný výsledek zněl – 3:2 pro juniory Mladé Boleslavi.

Gejzír radosti a fantastický pocit z vítězství mohl propuknout naplno! Pohár pro vítěze převzal kapitán týmu Filip Hašek.

Nejlepším gólmanem celého turnaje byl vyhlášen „mág“ Martin Hruška, nejlepším útočníkem Ivo Veselý.

Nanejvýš spokojeně se po turnaji tvářil i trenér boleslavských juniorů Radko Hašek: „Jsem rád, že kluci prokázali svou kvalitu. Všichni hráči hráli nanejvýš obětavě a nelze hodnotit jen jednotlivce, byť byli oceněni v rámci turnaje, ale tým byl jedna velká parta, která si zaslouží obdiv a poděkování.“