Mistrovství České republiky dorostenců a dorostenek se uskutečnilo v Plzni. Z mladoboleslavského oddílu judo se na něj nominovali tři judisté, kteří měřili síly mezi 200 nejlepšími bojovníků z celé republiky. Skvěle si vedl Jan Staněk, který v kategorii nad 90 kg získal zlato a titul mistra republiky.

Tereza Procházková (do 48 kg) skončila po dramatických utkáních na konečném 7. místě stejně jako Jakub Görög (do 73 kg) minulý týden na MČR starších žáků v Liberci.

Pro boleslavskou závodnici to bylo zklamání po bronzové medaili z republikového šampionátu juniorek. Její výkon byl ale ovlivněn probíhající nemocí.
Petr Šifalda (do 81 kg) měl fantastický nástup do turnaje, ale ve 2. kole narazil na finalistu, kterému nakonec ve velice vyrovnaném zápase podlehl, a k bojům o medaile se tak nedostal.

Posledním želízkem v ohni byl Jan Staněk (nad 90 kg). Ten byl na šampionát výborně připraven. Od jarního mistrovství, kde vybojoval 3. místo, se soustředil na přípravu právě pro podzimní šampionát dorostu.

Zúčastnil se několika mezinárodních závodů i přípravných kempů a své úsilí zhodnotil výtečně.

Po loňském 2. místě na konečně letos vybojoval mistrovský titul. Všechny své zápasy skončil s jasnou převahou před časovým limitem a nejcennější kov mu patřil právem.

Tento ohromný úspěch je výsledkem jeho svědomité činnosti a vůle něco dokázat, tvrdé dlouhodobé práce trenérů a samozřejmě i podpory sponzorů.

MIROSLAV STANĚK