Mistrovství České republiky v judo pro juniorky a juniory se uskutečnilo v jičínské sportovní hale na čtyřech tatami za účasti nejlepších bojovníků z celé republiky.

Za mladoboleslavský oddíl se zúčastnili tři judisté. Tereza Procházková (- 48 kg) od začátku roku bojovala se zdravím a nemohla se naplno věnovat přípravě, ale nakonec se ji podařilo obhájit 3. místo z loňského roku. Byly to těžké boje systémem každý s každým.

Petr Šifalda (- 81 kg) již tradičně startoval v nejobsazenější kategorii. Bohužel, neprošel vyřazovacími zápasy, a tak do bojů o medaile nezasáhl.

Jan Staněk (- 100 kg) jel obhajovat loňské 3. místo stejně jako Tereza Procházková. Když se probojoval, po nezvykle dlouhých zápasech, do finále, čekalo se netrpělivě na finálový blok.

Staněk zápas vedl aktivně a první dvě minuty s jasnou převahou, ale nakonec se jeho soupeři vydařil jeden kontra chvat. Boleslavák již do konce zápasu nestihl zvrátit pro něj nepříznivé bodové skóre.

Zaslouženě si však odvezl stříbrnou medaili a motivaci do dalších tréninků s výhledem na titul pro příští rok.

Oba závodníci svými výkony posunuli mladoboleslavský oddíl judo na celkovou devátou pozici judo klubů v rámci republiky, a za to jim a jejich trenérům, kteří je vedli od prvních judistických krůčků, patří velký dík.