Do jablonecké sportovní haly se sjelo o víkendu 1100 závodníků, aby poměřili své bojové dovednosti v judu na druhém nominačním turnaji pro mistrovství republiky.

Celý turnaj byl na vysoké úrovní. Zápasy probíhaly na šesti tatami za účasti závodníků ze Slovenska, Polska, Ruska, Německa a Rakouska. Program začal v sobotu soutěží dorostu a juniorů. Za boleslavské dorostence startoval Václav Hložek (-90kg).

Byla to pro něj závodní premiéra, a i když si vedl výborně na bodové hodnocení to nestačilo. Odvezl si spoustu zkušeností a chuť do další tvrdé práce.

Dorostenecké judo si vyzkoušel ještě starší žák Jakub Görög (-73kg). Byl to odvážný start, Kuba zápasil s obrovským nasazením, ale nakonec podlehl zkušenějšímu dorostenci.

Za juniory nastoupil Daniel Brož (-73kg) také prvně ve své závodní premiéře, ale bohužel vypadl ve vyřazovacích bojích. Junior Jan Staněk (-100kg) svoji kategorii vyhrál a vybojoval pro mladoboleslavský tým zlatou medaili.

V neděli pokračoval turnaj zápasy mladších a starších žáků. Za mladší žáky startoval Lukáš Čapek (-46kg), nedokázal zúročit své zkušenosti a vypadl v rozřazovacích bojích stejně jako starší žák Marek Marcibál (-73kg). Vojtěch Staněk (-73kg) měl výborný nástup do turnaje, probojoval se až do bojů o bronzovou medaili, ale podlehl zkušenějšímu závodníkovi. Skončil na bodovaném 5. až 7. a zajistil si cenné body do ranking listu pro nominaci na mistrovství republiky. Za starší žáky bojoval ještě Petr Smutný (-55kg). Procházel soutěží výborně, připsal si několik bodu za vyhrané zápasy do ranking listu , ale do bojů o medaile nezasáhl. Nejlépe se dařilo Jakubovi Görögovi (-73kg). Celý turnaj zápasil bezchybně a své zápasy končil vždy před časovým limitem, ale v semifinále jej poškodili rozhodčí, takže si nakonec přivezl bronz.