V sobotu se v lázeňském městě Poděbrady konalo další, letos už páté, kolo série soutěží určených především pro středočeské oddíly juda, nazvaná Polabská liga.

Poklidná pohoda lázní se do budovy DDM nepřenesla a tak se na tatami odehrávaly urputné souboje. Dostavilo se téměř dvě stovky mladých závodníků ze sedmnácti oddílů převážně středočeského kraje. Patřilo k nim i 12 judistů z Mladé Boleslavi.

Všem borcům se sice nedařilo, tak jak by si přáli, ale s prázdnou se nevraceli.

V kategorii mláďata získal prvenství Lukáš Král a zkušení závodníci Adam Kopecký a Martin Procházka. Procházka i Kopecký podali velmi pěkný výkon a svým soupeřům nedali šanci. O jejich převaze svědčí i to, že oba všechna svá utkání ukončili před časovým limitem vítězstvím na ipon.

Pro stříbrnou medaili si dojel Michal Horák, který přišel o zlatou drobným zaváháním ve finálovém utkání. V kategorii mláďat stanul na třetí pozici ještě Michal Chlupáč. Pro ostatní mláďata se už medailí nedostalo, když všichni skončili na smolném čtvrtém místě.

Dva starší žáci stanuli na stupních vítězů oba. Kryštof Mechierek na druhé a Marek Martinec na třetí příčce.

Svěřenci mladoboleslavského oddílu judo podali solidní výkon a ukázali, že v Mladé Boleslavi se talentům daří, a tak čerstvý mistr republiky Jakub Görog, najde mezi dorůstajícími mladými kádry důstojného pokračovatele.

LUDĚK VČELIŠ