V sobotu se konalo první kolo Polabské ligy v judo, tentokrát ve Velimi. Na turnaj přijelo na 20 oddílů a přivezlo přes 200 bojovníků.

Turnaj se těší velké popularitě, o čemž svědčí i účast oddílů nejen z Prahy, ale i Hradce Králové, Pardubic či Jihlavy. Soutěžilo se na dvou tatami.

První do turnaje nastoupil Matěj Kopecký, oddílová jednička v mláďatech startuje tradičně v nejobsazenější kategorii. Vyhrál všechny vyřazovací boje, předváděl velmi vyzrále judo s velkým citem pro pohyb soupeře. Probojoval se až do finále bez zaváhání. Ve finále vedl už o 7 bodů, ale 45s do konce podlehl zkušenějšímu borci ze Žďáru na Sázavou, vybojoval vynikající stříbro.

Šimon Pánek se pral jako tygr, ale na postup ze skupiny to nestačilo, nasbíral však spoustu zkušeností do dalších zápasů. Emma Pánková na svých druhých závodech dokázala vybojovat rovněž stříbro. Michal Chlupáč na turnaji ani jednou nezaváhal. Poslední dva zápasy sice neskončil před časovým limitem, ale taktickým bojem si došel pro zlato.

Lukáš Král prošel výborně vyřazovacími boji, vyhrál svou skupinu a osmifinále. V semifinále ho zastavila nešťastná prohra a vybojoval si vynikající bronz. Martin Procházka postupoval úplně stejně jako Lukáš. V osmifinále rozhodl zápas ve svůj prospěch v pouhých 10 vteřinách. V semifinále však přišla prohra a byl z toho bronz. Budiž mu útěchou, že startoval o váhovou kategorii výš.

Jan Turchich si na svých druhých závodech připsal jednu cennou výhru. Zápas rozhodl před časovým limitem, ale na postup ze skupiny to nestačilo a cesta na bednu pro něj skončila.

Na závěr turnaje nastoupili judistky Veronika Klímová, která nakonec obsadila 2. místo a Katka Chlupáčová, která obsadila 3. místo.

Mladoboleslavský oddíl byl jeden z nejúspěšnějších na turnaji, pokud jde o výtěžnost drahých kovů. 9 mladoboleslavských judistů vybojovalo 1 zlato 3 stříbra a 3 bronzy.

MIROSLAV STANĚK