První skupina mladoboleslavských judistů se jela o víkendu poprat na 5. ročník velkého mezinárodního turnaje do České Třebové.

Mezi 540 účastníky z 58 oddílů byly kromě silných oddílů z Ostravy a Brna i oddíly z Pezinoku, Bratislavy nebo z Polska. První do bojů vstoupil Matěj Kopecký, který obhajoval loňské zlato, což se mu i letos podařilo. Matěj nedal nikomu šanci, všem soupeřům nadělil čistá záda před časovým limitem.
Adam Kopecký shazoval do váhové kategorie a vyplatilo se. Adam vlétl do turnaje jako blesk, první tři zápasy ukončil do dvanácti vteřin a ve finále narazil na mistra České republiky a po dvou minutách úporného boje prohrál a bral stříbro. Martin Procházka na úvod prohrál s budoucím vítězem a mistrem republiky. Pak už žádný zápas nepustil a vybojoval bronz. Jan Turchich se postaral o vzrušení. Hned v prvním zápase prohrával, ale dokázal ho otočit ve svůj prospěch, v semifinále zvítězil až v prodloužení zápasu Golden Score. Ve finále však podlehl mistrovi republiky a bral stříbro.
Turnaj pokračoval v neděli, kde Boleslav zastupoval, nový v kategorii mladších žáků U13, Lukáš Král, ale bohužel se výrazněji neprosadil.

Druhá skupina v sobotu vyrazila do Liberce na 3. ročník Podještědského poprání, kterého se účastnilo 120 bojovníků. Jak se dařilo boleslavským svěřencům? „Někteří nezklamali, další překvapili a celkově z toho byl dobrý standard. První místo vybojoval Jan Plechatý. Druhý místa Matyáš Konopka, Vojtěch Betka, Patrik Carska, Albert Pavlásek, Václav Mistoler. Bronz pak brali Antonín Konopka a Richard Schnáble. 4. místo obsadil Filip Teichman a 5. místo získal Tomáš Teichman," shrnul liberecké klání předseda boleslavského oddílu judu Miroslav Staněk.