Jubilejní pátý ročník oblíbeného dvanáctikilometrového běhu Dačického 12 je minulostí. V parku Pod Vlašským dvorem se v sobotu radoval ze svého třetího vítězství v historii závodu osmatřicetiletý Jiří Miler z AC Mladá Boleslav. Mezi ženami zvítězila Marta Fenclová v traťovém rekordu ženské kategorie. Mužský rekord Libora Bucifala z roku 2012 (40:52 min.) odolal. Dnes už trojnásobný vítěz Dačického 12 Jiří Miler doběhl na prvním místě v čase 41:15. „Chvíli jsem na traťový rekord pomýšlel, ale neměl jsem s kým běžet. Celou dobu jsem běžel na čele sám, to pak není taková motivace," říkal po závodě Jiří Miler, který by rád přidal další triumfy: „Pokud mi to zdraví dovolí, tak se pokusím sbírku vítězství rozšířit." Marta Fenclová doběhla celkově v první desítce, což je v tak nabité konkurenci mužů výborná pozice. Cílovou pásku proťala v čase 44:30. Stala se tak historicky nejrychlejší ženou Dačického 12. A traťový rekord Hany Vejrostové překonala o neuvěřitelných 6 minut. Je tak první ženou na „Dáče", která se dostala pod 50 minut. Po závodě si na své přišly i děti ve vloženém běhu napříč parkem Pod Vlašským dvorem. To už jim závodníci fandili z depa, kde se občerstvovali lahodnou Dačického 12. Zároveň si pochvalovali příznivé počasí, které po pátečních deštích bylo pro běh ideální – čerstvý vzduch, slunečno a 22 stupňů. „Počasí se povedlo," usmíval se Michal Vavák z pořadatelského klubu Club Deportivo Kutná Hora a závod zhodnotil: „Jsme nadšení, že přišlo 178 běžců a překonali jsme účastnický rekord z loňska, který činil 148 závodníků." I trať byla připravená perfektně. Perličkou bylo podbíhání jednoho spadlého stromu z nedávné vichřice na cestě po mlýnech, ale i s tím si všichni perfektně poradili.