Jiří Lehečka a Petra Kvitová postoupili do osmifinále Wimbledonu. Jednadvacetiletý český tenista vyhrál po téměř čtyřech hodinách deštěm dvakrát přerušený zápas 3. kola s Američanem Tommym Paulem. Šestnáctého nasazeného zdolal 6:2, 7:6, 6:7, 6:7, 6:2 a narazí na turnajovou trojku Rusa Daniila Medveděva. Dvojnásobná vítězka londýnského grandslamu Kvitová vyřadila Srbku Nataliju Stevanovičovou po setech 6:3, 7:5 a vyzve buď loňskou finalistku Tunisanku Uns Džábirovou, nebo Kanaďanku Biancu Andreescuovou.

Čtvrtfinalista letošního Australian Open Lehečka opět vylepšil své maximum na travnatých dvorcích v All England Clubu. Zahrál 63 vítězných míčů a pomohl si 19 esy. O pět let starší Američan měl o třicet vítězných míčů méně.

Lehečka nastoupil na semifinalistu letošního Australian Open suverénně a díky dvěma brejkům získal za půl hodiny první set. Ve druhém oba hráči byli na servisu stoprocentní až do zkrácené hry, v ní ale český tenista uspěl jasně 7:2.

Ve třetí sadě bylo utkání za stavu 1:1 přerušeno kvůli dešti. Sedmatřicátý hráč světa Lehečka ztratil po návratu servis, podařilo se mu ale soupeři brejk oplatit. Rozhodla opět zkrácená hra, v které český tenista nevyužil vedení 5:3. Ztratil čtyři míčky za sebou a Paul snížil. Lehečka přišel o první set v turnaji.

Ve čtvrtém gamu třetí sady Lehečka při svém servisu prohrával 0:40, podání však udržel. Za stavu 5:6 začalo znovu pršet a utkání bylo na více než dvacet minut přerušeno. Rozhodla opět zkrácená hra.

V ní Paul vedl 6:2, Lehečka ale všechny setboly odvrátil a srovnal. Při mečbolu za stavu 8:7 přerušil svěřenec trenéra Michala Navrátila výměnu a reklamoval aut, míč však podle jestřábího oka spadl na základní čáru a tie-break pokračoval. Za stavu 9:10 Lehečka sedmý setbol neodvrátil a Paul si vynutil rozhodující set.

Český tenista se nenechal rozhodit a pátou sadu si podmanil. Na servisu už nezaváhal a od stavu 2:2 získal čtyři hry po sobě. Po využití třetího mečbolu v zápase mohl radostí pokleknout na wimbledonský trávník a slavit.

Třiatřicetiletá Kvitová vyhrála osmý zápas za sebou a prodloužila na trávě letošní neporazitelnost. Před startem na třetím letošním grandslamu zvítězila v Berlíně. Naposledy prohrála na trávě vloni ve 3. kole Wimbledonu se Španělkou Paulou Badosaovou.

Do osmifinále Wimbledonu se probojovaly o den dříve také Markéta Vondroušová a Marie Bouzková. Ty se utkají o postup mezi nejlepší osmičku spolu.