Jihostroj České Budějovice – Karbo Benátky nad Jizerou 2:3

Souboj prvního s druhým, kamery České televize a šťastný konec pro hosty – to byl šlágr dalšího kola volejbalové extraligy.

Ve vyrovnaném první setu si vytvořili hosté nadějný trhák, ale za stavu 16:16 o něj přišli. Další odskočení na 21:23 opět domácí Jihostroj stáhl. Přesto koncovka prvního dějství patřila Benátkám, jmenovitě Němečkovi.

Stejný průběh měla i první polovina setu druhého. Na rozdíl od toho prvního si ale Benátečtí vypracovaný náskok vzít nenechali a dostali se do velmi nadějného vedení 2:0 na sety.

Ve třetím setu si ale hosté vybrali slabší chvilku na příjmu podání. Domácí dokonce zaznamenali pětkrát eso a k tomu se i několikrát vyznamenali na bloku. Výsledkem by zcela jednoznačný průběh třetí sady.

Až ve čtvrtém setu se Benátky vrátily ke svému perfektnímu příjmu podání a opět byly malinko lepší, než domácí Jihostroj, který po celý čtvrtý set prohrával o dva až pět bodů. Hosté kráčeli do koncovky setu s velice slušným bodovým náskokem. První mečbol zaznamenal ze zadní zóny Marek
Dlouhý za stavu 22:24, ten domácí odvraátili dobře sehraným signálem středem.

Benátecký trenér Luboš Vašina si rychle vzal oddechový čas, aby otupil nepříjemné podání domácích. Přesto příjem podání odlétá zadarmo na stranu Jihostroje, který prakticky vyrovnává 24:24. A nakonec dokázali domácí vyrovnat i poměr setů.

Rozhodující pátý set odehráli benátečtí hráči naprosto bezchybně a hned od úvodních míčů si postupně získávali bodový náskok (0:2). Po přímém bodu z podání Dittricha se vyznamenává na bloku Starý a při výměně stran hosté již vedou o čtyři body (4:8). Po výměně stran se domácím podařilo zvednout v poli velmi tvrdé smeče Benátek a přiblížit se na rozdíl jediného bodíku (9:10). Do tříbodového vedení se Benátky dostaly po doteku bloku domácích pásky sítě a úspěšném bloku Starého (9:12). Další mečbol utkání a první v tie-breaku pro Benátky získává Dittrich dobře sehraným signálem středem se svým nahrávačem Řezníčkem. Nakonec hosté využili až druhý mečbol. To ale nic ale nezměnilo na jejich výhře na horké jihočeské půdě.

Trenér Benátek Lubomír Vašina: „Bylo to pěkné utkání, jsem rád, že jsme jej vyhráli.“

Trenér Jihostroje Petr Brom: „V rozhodujících okamžicích jsme udělali více chyb – neuhráli jsme bodovky.“
Benátky: Řezníček (4 body), Němeček (18), Starý (13 – z toho7 bodů blokem!), Dlouhý (18), Steffan (8), Dittrich (13), libero – Habada. Střídali: Kvasnička, Michálek, Sobek, Stanke a Junek. Trenérská dvojice: Lubomír Vašina a Václav Němeček

23. kolem začíná třetí část extraligy, která byla rozlosováno podle umístění před loňským play off. To znamená, že 29.1.2011 hraje Karbo ve Zlíně, 3. února na Odolena Vodě a doma se představí až ve čtvrtek 10. února od 18 hodin ve 25. kole s Havířovem.