Pořadatelé připravili tři trasy o délce 40, 65 a 105 kilometrů. Jejich náročnost umocnil vydatný déšť, který se v Lužických horách přehnal v brzkých ranních hodinách. Na prestižní dlouhé trati se na startu objevili někteří elitní jezdci v čele s Václavem Ježkem (Alpine Pro – Author Team), Janem Hruškou, Ondřejem Fojtíkem (oba Nissan Dolák), Janem Jobánkem (Merida Biking Team) a další.

Technická a blátivá trať závodníky prověřila už od prvních kilometrů. Na čele se utvořila silná skupina, kde nechyběli všichni favorité závodu. Před lázeňským městem Oybin, kde byla vypsána rychlostní prémie, čekal na bikery ostrý kamenitý sjezd plný bahna. Zde využil Václav Ježek své technické schopnosti k vytvoření mírného náskoku, a tím si dojel pro prvenství Oybinské prémie.

Ihned za městem se trasa začala nemilosrdně zvedat. Několikakilometrový výstup končil na Hvozdu další tentokráte horskou prémií. Pro ni si dojel Hruška, před Fojtíkem a Ježkem.

Další pasáže závodu začala napovídat, kdo si dojede pro vítězství. Na čele se usadil Jobánek, který dojel do cíle jako první s půlminutovým náskokem před Ježkem a třetím Rybaříkem (Merida Biking Team).

Kratší 65ti kilometrová trať patřila Stanislavu Hejdukovi hájící barvy Alpine Pro – Author Teamu, který zvítězil stylem start – cíl s náskokem necelých pěti minut na druhého Němce Floriana Schöna (Scott Generation Team). Na velmi pěkném 29. místě do cíle dorazil Vlastík Hájek. V soutěži družstev na této trase vybojoval Alpine Pro – Author Team výborné druhé místo.

Výsledky ostatních bikerů Alpine Pro – Author Teamu:

105 km – 55. (21. v kategorii M30–39) Martin Turner, 104. (26. M19–29) Jan Boubín.

65 km – 91. (24. M19–29) Jaroslav Rys.

JIŘÍ MACEK