Tomáš Ježek šel do závodu juniorů jako prvoročák na sbírání zkušeností. Nicméně jeho šance na solidní umístění větřil už před závodem kouč Josef Hladík: „Ve startovním poli bude za benjamínka. Ale myslím, že umístění do dvacítky by bylo naprosto skvělým výsledkem.“ Nakonec z toho bylo v závodě, kde pro Českou republiku kápla jediná víkendová medaile zásluhou Tomáše Kopeckého, pro Ježka pěkné 24. místo se ztrátou tří minut a dvou vteřin za vítězem. „Jsem rád, že jsem v cíli. Bylo to strašně těžké. S umístěním a výkonem jsem spokojený,“ komentoval svou premiéru v cíli šťastný Ježek.

Dvojí zastoupení pak měl mladoboleslavský cyklokros v závodu žen do třiadvaceti let. Elizabeth Ungermanová, v českém pohárů hájící barvy jablonecké stáje, dojela na 33. místě se ztrátou sedmi a půl minuty za vítěznou Britkou Evie Richardsovou. Pro Ungermanovou to byla stejně jako pro Ježka premiéra na světovém šampionátu: „Bylo to brutálně těžké. Necítila jsem úplně nejlépe. Teprve v závěrečném okruhu jsem to trochu rozjela. Pocity jsou smíšené. Doufám, že příští rok to bude už lepší.“

O další dvě místa pak se ztrátou další půlminuty protnula cílovou pásku také závodnice CS Ivar Author Teamu Tereza Vaníčková. O její formě nebylo před startem úplně jasno, neboť na šampionát odjela po týdenní nemoci. Ta se nakonec na boleslavské závodnici projevila. „Dva týdny před mistrovstvím jsem onemocněla, takže příprava na závod prakticky neprobíhala, jenom nějaké lehké tréninky. Pořádně na kolo jsem se dostala až tři dny před startem, kdy jsme odjeli do dějiště šampionátu,“ popisuje tréninkový výpadek boleslavská závodnice.

A popisuje těžké podmínky mistrovské tratě: „Byla hodně blátivá a samé šikminy. Navíc den před závodem ještě zapršelo. A navíc se i hodně běhalo.“ Závod byl nakonec vypsán na pouhá tři kola. „I tak jsme ale jeli nějakých 48 minut,“ přidává další důkaz o náročnosti trati Vaníčková.

Ta nakonec skončila na zmiňovaném 35. místě. „S výsledkem spokojená nejsem, ale na druhou stranu jsem ráda, že jsem závod na mistrovství světa mohla absolvovat,“ dodává.

Vaníčkovou teď čekají tři týdny volna, pak přijde na řadu silniční kolo. „Chtěla bych se hodně věnovat silnici, protože to je dobrá příprava. Ale dojde i na biky, protože tam zase člověk najede techniku,“ říká Tereza Vaníčková.