Druhý květnový víkend patřil Boleslavi, kde se konal druhý díl seriálu závodů horských kol Kolo pro život. Na Krásné louce vyhrál na padesátikilometrové trati Pavel Boudný, čtvrtý dojel Boleslavák Václav Ježek.

Pořadatelský tým kolem Josefa Hladíka odvedl perfektní práci a připravil pro dětské i dospělé bikery a bikerky skvělou závodní sobotu. Mladá Boleslav je neodmyslitelně spjata s firmou Škoda Auto a i letos připravila automobilka na start hlavního závodu zaváděcí soutěžní rallyový speciál Škoda Fabia S2000, který dovedl závodníky městem až na Krásnou louku, do místa ostrého startu. Domácí tým IVAR CS – Author měl samozřejmě obrovskou chuť se předvést všem boleslavským fanouškům a posbírat důležité body do týmové soutěže i soutěže jednotlivců seriálu KPŽ.

Již úvodní technická pasáž od Podlázek ukázala, kdo bude bojovat o příčky nejvyšší. Na čele se postupně oddělila pětičlenná skupina, ve které se k velké radosti místních diváků pohybovali dva domácí „eliťáci" – Václav Ježek a Jan Strož. Tempo udával především Matouš Ulman z České Spořitelny – Specialized, a tak se jelo opravdu hodně ostře, na což doplatil Jan Strož a v blátivém výjezdu zaostal. Vedoucí čtveřice se pak udržela pohromadě až na poslední ostrý výjezd v Dalovicích, kde kvůli defektu od skupiny odpadl lídr boleslavského týmu Václav Ježek. Nájezd na Krásnou louku nejlépe zvládl Pavel Boudný (Česká Spořitelna – Specialized), který svým drtivým nástupem nedal soupeřům šanci a dojel si bezpečně pro vítězství. Druhý do cíle dospurtoval Jiří Hudeček (Symbio + Cannondale) těsně před Matoušem Ulmanem. Na poloprázdném zadním kole si pro čtvrté místo dojel Václav Ježek. Jan Strož, který se po velkou část závodu pohyboval osamocen na pátém místě, o svoji pozici přišel až na Krásné louce, kde ho dojela skupina a cílovou pásku protnul až na devátém místě. Skvělou formu v Boleslavi potvrdili boleslavští borci v kategorii Muži 40-49 let, kterou vyhrál Tomáš Jiránek a na třetím místě do cíle dojel Vlastimil Hájek.

Domácí junioři bojovali nejen v dětských závodech, ale také na kratších distancích Fitness jízdy. Kategorii kadetek na 36kilometrové trati vyhrála Elizabeth Ungermanová. Její skvělý počin zpečetila třetím místem Dominika Kubátová. Kratší 20kilometrovou trasu pak mezi ženami vyhrála Klára Vernerová.

V dětských závodech konaných přímo v areálu Krásná louka se nejvíce dařilo Babetě Kolářové (Děti do 5 let), Tomáši Hájkovi (Děti 6-7 let), Vandě Dlaskové (Děti 8-9 let), Kristýně Zemanové (Děti 10-11 let), Tomáši Ježkovi a Martině Jedlánkové (Děti 12-13 let), kteří vybojovali vítězství ve svých kategoriích. Na druhých místech se na pódiu postavili Václav Ježek (Děti 8-9 let), Kateřina Hladíková (Děti 10-11 let), Josef Hladík a Klára Vernerová (Děti 12-13 let). Třetí místo pak patřilo Adéle Rozsypalové (Děti 8-9 let) a Nicole Hartychové (Děti 12-13 let).