Pátým letošním závodem – Rallye Humpolec, pokračoval Volný pohár rallye 2012. Na posádky čekalo celkem osm rychlostních zkoušek o celkové délce sto kilometrů.

V celkovém pořadí opět přesvědčil o své suverenitě Martin Šikl, který se spolujezdcem Vilímkem a vozem Mitsubishi Lancer EVO IX zvítězil s velkým náskokem před druhými v cíli Zabloudilem s Kalistovou, kteří jeli se Subaru Impreza STI. Jako třetí dokončila závod posádka Nešetřil – Středa s vozem Mitsubishi Lancer EVO IX.

Mladoboleslavsko reprezentovali na soutěži Klinger s Trubičkou, kteří startovali jako obvykle se Škodou Felicia za tým Autovrakoviště Hejtmánka ve třídě pro vozy s obsahem motoru do 1400 cm3. Do Humpolce jeli s cílem dokončit soutěž do třetího místa v rámci své třídy, což by jim zaručilo obhájení loňského celkového vítězství ve Volném poháru rallye ve třídě do 1400cm3. Po prvních dvou měřených úsecích se posádka usadila na očekávané třetí příčce, avšak krátce po startu další rychlostní zkoušky došlo po skoku na jednom z horizontů k závadě na zavěšení agregátu a v tu chvíli ani jeden ze členů posádky nevěřil v dokončení závodu. Přesto se opatrnou jízdou podařilo projet téměř 25 kilometrů rychlostních zkoušek a v servisní přestávce opět „zaúřadovali" mechanici týmu. Během krátké doby poškozený díl demontovali, zavařili a namontovali zpět na vůz. Následovala stíhací jízda, kterou ale velmi usnadnila posádka jedoucí do té doby na druhém místě, která odstoupila pro technickou závadu. V cíli se tak celý tým radoval nejen ze 2. místa ve třídě, ale hlavně z obhajoby celkového prvenství v poháru.