„Moc mě těší, že se opět po roce na start postaví obhájce vítězství na půlmaratonu Jan Videcký, který byl na pražském maratonu čtvrtým Čechem v cíli. Ale bude mít větší konkurenci. Díky tomu, že náš půlmaraton byl zařazen do Rohozeckého půlmaratónského poháru, tak je letos přihlášeno více lidí mimo Boleslavsko. Na desítku doufám dorazí obhájkyně vítězství Barbora Macková-Chumlenová,“ uvedl hlavní organizátor závodů Dalibor Kolář.


Drobnou změnu dozná desetikilometrová trať. „Na desítce je drobná změna v tom, že před cílem běžci neběží prudký seběh, ale běží po půlmaratónské trati volnějším seběhem, a tím budou mít delší cílovou rovinku. Na půlmaratónu jsou také drobné změny, díky novému úseku cyklotrasy za obchodním centrem Hypernova je trať malinko pohodlnější. Díky tomu jsem na dvou úsecích trať malinko zkrátil, vše bude řečeno před startem a celá trať bude značená zelenou barvou. Tedy obě tratě,“ podotkl Dalibor Kolář.

Tisková konference BK Mladá Boleslav.
Augusta: Musí to bavit hráče. Pak to baví i lidi


Dalibor Kolář připravil i dětské závody. Ty nejmenší děti poběží 60 metrů. „Zkusit to mohou i maminky s kočárky. Pro starší a od váženější děti to bude trať dlouhá jeden kilometr, a pro ty nejodvážnější dva kilometry. Dětské závody startují už v devět hodin jsou bez registrací. Prostě kdo přijde, poběží.“ říká Dalibor Kolář.


Drtivá většina pořadatelské práce spočívá právě na Daliboru Kolářovi. „Už toho mám docela takzvaně „plné brýle“. Pracuji a do toho vše zařizuji. Ke všemu se mi ke konci září vdává dcera, takže u nás život nyní hodně pulsuje. Mimochodem dcera bude na druhé občerstvovačce a její ženich kromě toho, že funguje jako rychlá spojka, bude zabezpečovat proběhnutí silnice v Kolomutech. Pokud to nezajistí dobře, dceru mu nedám,“ usmívá se Dalibor Kolář. 

Rozkopané město Mladá Boleslav.
Opravu v Boleslavi komplikují další uzavírky


Ten prozradil i vzpomínku na loňský ročník. „Asi tři měsíce po závodech za mnou přišel kamarád a děkoval za příjemný závod. Ale hlavně děkoval, že se na závodu seznámil se slečnou a že už je to vážná známost. I takové věci se mohou povést na běžeckých závodech. A ještě na jednu věc jsem zapomněl. Letos se diváci i běžci mohou těšit na profesionálního moderátora, taky se bude čepovat rohozecké pivo, pro děti malinovka a budou se opékat klobásy. Snažíme se prostě to nedělní dopoledne pořád vylepšovat a už teď přemýšlím nad příštím ročníkem, jak to zase vylepšit. Ale teď jsem na nervy z letoška. A jen dodávám, že letos je veškerý zisk ze závodu bude věnován tentokrát autistickému klučinovi,“ dodal Dalibor Kolář.