Největší vítězkou svátečního cyklokrosového dne na Holých Vrších se stala závodnice Lenka Janovská. Ta v prvním kole neváhala obětovat vlastní výsledek a pomoci své soupeřce. Jana Tesařová totiž dostala v prudkém stoupání prvního okruhu epileptický záchvat.

Jelikož studuji dva roky zdrávku na vysoké škola, tak jsem jí pomohla. Věděla jsem, že trpí epileptickými záchvaty, takže jsem jí pomohla, než přišla první pomoc a doktoři,“ svěřila se po závodě reportérovi České televize hrdinka závodu.

Tesařová putovala po těžkém záchvatu do nemocnice, Janovská pokračovala v závodě, ale nedokončila jej. O kolo jí totiž předjela pozdější vítězka Pavla Havlíková. „Bylo to automatické. Mohlo jít o život, tady musel jít závod stranou,“ dodala ještě Janovská, která si vysloužila poklonu i od zmiňované Havlíkové. „Tady už to nebyla legrace. Ale holky se zachovaly, tak jak měly,“ uvedla první žena v cíli holovršského závodu, která za sebou nechala druhou Karlu Štěpánovou a bronzovou Nadju Heigl.

V elitní kategorii mužů se z vítězství v možná nejtěžším závodě v kalendáři Českého poháru radoval Tomáš Paprstka, který za sebou nechal druhého Poláka Konwu i třetího Jana Nesvadbu. „Bylo to dneska strašně těžké, výběhy mi dávaly hodně zabrat. Vůbec jsem si neodpočinul,“ potvrdil obtížnost zdejší trati vítěz.

Nejlépe z mladoboleslavských eliťáků dopadl na čtrnáctém místě klasifikovaný Ondrej Glajza, David Jarý dojel osmnáctý, domácí Jiří Podrazil ze Sokola Holé Vrchy skončil na 38. místě. Mezi juniory skončili závodníci CS Ivar Author Teamu následovně: 4. Tomáš Ježek, 7. Bruno Stoček, 8. Josef Hladík. Závodníci boleslavského Johnsonu skončili na 23. místě Jiří Říha a na 27. Vladyslav Horulko. Mezi ženami dojela Tereza Vaníčková (Ivar) dvanáctá, Klára Vernerová (Ivar) 23. a Natália Glajzová (Johnson) 24.

Dvě medailová umístění dopadla pro Ivar Author Team v kategorii kadetů – David Šulc dojel druhý a Matěj Stránský třetí. Zlato jim vyfoukl Jan Zatloukal z týmu Kolarna. Mezi kadetkami dopadla nejlépe osmá Natálie Klímová (Ivar) a mezi žáky desátý Václav Ježek (Ivar).

Špičkový český cyklokros se na Mladoboleslavsko letos ještě jednou vrátí. Úplně posledním závodem letošního Toi Toi Cupu totiž bude Mistrovství České republiky, které přivítá třináctého ledna přímo Mladá Boleslav.