Východočeská Chrudim byla předposlední srpnový víkend dějištěm dalšího závodu seriálu závodů horských kol Kolo pro život.

Tradiční závod letos připravil zbrusu nové tratě. Zrušena byla dlouhá sto kilometrů dlouhá trasa a jako hlavní tratí se stala „šedesátka", která měla spoustu nových a zajímavých úseků. Co zůstalo stejné, kromě cílového prostoru, byly samozřejmě chrudimské schody, které už neodmyslitelně patří k tomuto závodu.

Na startu se opět sešla výborná konkurence, mezi kterými nemohli chybět ani naděje boleslavského Alpine Pro – Author Teamu v čele s Václavem Ježkem. Po několika seznamovacích kilometrech, které byly spíše rovinatějšího charakteru, se začala trasa více vlnit a startovní pole opět zakusilo letošní nadvládu dvojice bikerů z České Spořitelny Hynka a Boudného.

Oběma borcům postupně začali soupeři odpadat a jediný, kdo byl schopen vydržet jejich tempo, byl Tomáš Vokrouhlík (BMC-Savo racing team). Za nimi se postupem času vykrystalizovala další trojice, ve které měl boleslavský tým dokonce dvojí zastoupení Václava Ježka a Jana Strože.

Ve druhé polovině trati, která byla profilově trochu jednodušší, se s čelní skupinou musel po defektu rozloučit Kristián Hynek a nově vzniklá dvojice Boudný – Vokrouhlík společně dorazila až do cílového prostoru. Pavel Boudný si v závěrečných zatáčkách prudkého svahu vedl zkušeněji a stal se vítězem chrudimského závodu.

Za nimi se rozhořela bitva Boleslaváků ještě s Petrem Dlaskem (Madeta Fitness / Specialized). V závěrečném dějství odpadl z této trojice Ježek a až do cíle se mu nepodařilo se dostat zpět do hry. Strož se pak nedokázal v závěru Petra Dlaska udržet a dojel si s mírným odstupem pro celkové čtvrté místo následován Ježkem. Strož, jako v minulých závodech, dominoval kategorii Muži 19-29 let a s velikým náskokem ji vyhrál.

Výborného výsledku dosáhl i Ivo Netík, kterému se podařilo pokořit všechny soupeře a radoval se z vítězství ve své kategorii Muži 40-49 let.