Na pohárové trase dlouhé sto kilometrů měl boleslavský IVAR CS –AUTHOR Team dvě želízka v ohni – Václava Ježka a Jana Strože, kterým uteklo pódiové umístění až v závěru závodu. Zato na kratší 60tikilometrové trati řádil Martin Splítek, který nedal šanci ani několika eliťákům.

Kopcovitá a technicky náročná trať v kombinaci s pekelným vedrem znamenala velkou výzvu pro všechny startující. Na dlouhé pohárové trase se už na začátku utvořila pětice s Janem Strožem a Václavem Ježkem, která nedala ostatním závodníkům ani pomyslet na první pětku v cíli. V tomto složení skupinka vydržela takřka tři čtvrtiny závodu vedoucí přes mosteckou uhelnou pánev a přes pohraniční lesy zpět k cílovému areálu.

Vedoucí skupina jela neustále vysoké tempo a to postupně nedokázal udržet Strož a následně ani Ježek. V posledním kopci se oba borci sjeli, ale horké počasí si u Ježka vybralo svoji daň a nedokázal sekundovat Strožovi, a ten si tedy dojel pro konečné čtvrté místo těsně před svým týmovým kolegou. Vítězem se stal Jan Jobánek, kterému se podařilo v závěru utrhnout druhého v pořadí Michala Bubílka. Výborný výkon podal i Ivo Netík, který vybojoval třetí místo v kategorii mužů nad 40 let.

Na kratší trase se blýsknul Martin Splítek skvělým výkonem, který korunoval vítězstvím. Martin dokázal porazit například českého reprezentanta Jiřího Nováka nebo dalšího profíka Stanislava Hejduka, který jednu sezonu oblékal i boleslavský dres. Výborné čtvrté místo na této trati vybojoval Dan Valášek a našestém místě dojel Martin Řehák.