V neděli se konalo Mistrovství České republiky juniorů v judo v Chomutově, které probíhalo na čtyřech tatami.

Jan Staněk měl nelehký úkol, a sice obhájit loňský titul. V nelehkých podmínkách halového sportu při vysokých teplotách a zástupu soupeřů dychtících po vítězství se podařilo Honzovi eliminovat všechny své soupeře ať již technikami v postoji nebo na zemi a dokázal znovu vybojovat titul Juniorský mistr České republiky.

V neděli ještě bojovali v paralelní soutěži v Chomutově mláďata, mezi nimiž absolutně exceloval Matěj Kopecký, favorit turnaje, který vybojoval zlato a ani Lukáš Král nezůstal bez medaile, když pro prohře s německým judistou vybojoval bronz.

Den předtím se konala mistrovská soutěž Český pohár rovněž v Chomutově, kvalifikační turnaj na Mistrovství České republiky. Do turnaje jako první nastoupil Martin Procházka. Ve vyřazovacích bojích prošel se ctí, ale pak přišly prohry a Martin skončil těsně pod bodovanými pozicemi. I tak si Martin za vítězství připsal cenné body do ranking listu pro kvalifikaci na MČR. Druhý do turnaje zasáhl Adam Kopecký. Vyřazovací boje zvládl na výbornou, ale pak narazil na své stálé rivaly, s jedním prohrál a druhého udolal. Nakonec z toho byl vynikající bronz. Na turnaji si své první body za vítězství připsal i Jan Turchich, který nebojoval špatně, ale republikový turnaj chyběly síly a zkušenosti.

Odpoledne nastoupil do turnaje Michal Horák. Vyřazovací boje zvládl bez problémů. Pak si cestu na bednu zkomplikoval jednou prohrou, která ho odsunula do bojů o třetí místo, ty však zvládl na výbornou a po dramatickém boji, v naprostém vyčerpání sil dokázal bojového ducha a bronz vybojoval.

Ve večerních hodinách pokračovala soutěž v dorostenecké kategorii, kde nastoupil do bojů Vojtěch Staněk. Vojta si po zkušenostech z dorostenecké ligy a soustředění v Litoměřicích věřil a bylo to znát i na tatami. Po lehce nervózním zahájení boje našel svůj klid a dokázal aplikovat naučené techniky, taktiku a cit pro zápas. Vojta vybojoval zlato a cenné body do kvalifikace na MČR.

To byl v kostce víkend mladoboleslavský judistů. Jeden titul mistra republiky, dvakrát zlato a třikrát bronz v osmi bojovnících. Není to jen ojedinělý víkendový úspěch pár nadšenců, jde o systematickou přípravu bojovníků, disciplínu, rozvoj technik a schopnost taktizovat – prostě judo. Díky patří jak závodníkům za odříkání, tak trenérům za tvrdou přípravu a rodičům za podporu. Tento úspěch je kolektivní výsledek v individuálním sportu.

MIROSLAV STANĚK