Jan Šimůneksklízel potlesk diváků především při projíždění „vracečky“ kontrolovaným smykem, ani jeho maximální nasazení ale nakonec v kategorii deseti až třináctiletých jezdců nestačilo na lepší než páté místo. Petr Musal a Vlastislav Bufák pak dojeli patnáctí v kategorii nejrychlejších a nejtěžších strojů – bobů.

Na trati dlouhé 1100 metrů odjeli jezdci jednu tréninkovou a tři závodní jízdy. Ze závodních jízd byly dvě započítávány a jejich součet určoval pořadí. Přestože si jezdci na trati museli poradit s několika technickými zatáčkami, dosahovali ve dvou úsecích rychlosti až 75 kilometrů v hodině.

Zejména druhý den, když vrcholil boj o umístění, začali někteří nechtěně prověřovat kvalitu zabezpečení okolo trati a pro některé z nich tyto „výlety“ do bariér nebo mimo trať znamenaly konec nadějí a také zvýšenou údržbu svých strojů před dalším závodem.

Českým jezdcům se letos vážnější nehody vyhnuly a všichni svůj závod dokončili bez závad a se započítaným výsledkem. Martin Flanderka z Všelibic na Liberecku dokonce získal po napínavém souboji titul mistra Evropy v kategorii čtrnácti až sedmnáctiletých.

K dalším závodům se sjezdaři chystají o víkendu do Švýcarska, kde se pojede závod Evropského poháru.