Systémem start – cíl zvítězila posádka továrního týmu Škoda  Motorsport Jan Kopecký / Pavel Dresler ve druhém podniku Mezinárodního Mistrovství České republiky v rally.

Stejně jako na úvodním podniku českého mistráku – lednové Jänner rally a soutěže IRC na Kanárských ostrovech v minulém týdnu, nenašla posádka týmu Škoda Motorsport přemožitele.

Kopecký s Dreslerem tak pouze potvrdili skvělou  formu a rovněž očekávání hlavních favoritů českého šampionátu. Od začátku soutěže udávali tempo a zbytku pole se krok za krokem vzdalovali.

Tři letošní starty (Jänner, Kanárské ostrovy, Valaška) přetavila posádka týmu Škoda Motorsport ve tři vítězství.

Druhý dojel na Valašce úřadující český šampion Roman Kresta s privátní Fabií Super 2000.

„Klapalo nám všechno tak, jak mělo. Od začátku jsme se snažili nasadit vysoké tempo a klapalo nám to,“ pochvaloval si třicetiletý pilot v cíli Valašky, která čítala celkem dvanáct rychlostních zkoušek o celkové délce 150 kilometrů.

Kopecký vyhrál tři ze čtyř pátečních erzet, jedna se zrušila. Po prvním dnu už měl k dobru 27 vteřin. Ve druhém dnu už si Kopecký především svůj velmi solidní náskok udržoval a neohroženě mířil za očekávaným prvenstvím. V cíli nakonec náskok dělal 43 vteřin.

„Snažili jsme si držet dobré tempo a hlavně neudělat chybu. Měl jsem v paměti jednu z minulých Valašek, kdy jsme nedaleko před cílem zbytečně vypadli a toho jsem se chtěl vyvarovat. Jsem rád, že to vyšlo,“ dodal Kopecký, jenž vyhrál i lednovou Jänner rallye, a je tak v čele „velkého mistráku“ s maximálním počtem sta bodů.

Jan Kopecký druhý podnik českého rallyového šampionátu mohl samozřejmě hodnotit se spokojeností: „Na všech letošních soutěžích jsme zvítězili a tak můžeme být maximálně spokojení. Máme rovněž radost, že jsme se mohli v tom nejlepším světle ukázat českým fanouškům. Velký dík patří celému týmu za špičkový výkon v našem nabitém soutěžním programu.“

Český rallyový šampionát pokračuje třetí soutěží 20. a 21. dubna na Rally Šumava.