Mezi Žákyněmi I, tedy dívkami ve věku 11-12 let, nastoupila v Kutné Hoře i Praze debutantka v Českém poháru Adéla Rozsypalová a zajela dva slušné výsledky – 15. místo v Kutné Hoře a 16. místo v Praze. V průběžném pořadí poháru jí patří 15. pozice.

V kategorii Žáci I hájí barvy IVARu Václav Ježek, Josef Chloupek a Zdeněk Hradiský. Nejlépe si vede Václav Ježek, který se v obou závodech pohyboval v popředí 80členného startovního pole nejmladších chlapců a vybojoval shodně v Kutné Hoře i Praze šesté místo. V průběžném pořadí mu patří dělené 5. až 7. místo. Chloupek bodoval 34. místem v Kutné Hoře, Hradiský na první pohárové body zatím čeká.

V závodech Žákyň II nastupují za IVAR loňská mistryně a vicemistryně ČR z kategorie Žákyň I Kateřina Hladíková a Adéla Kyselová. Jako „prvoročačky" se pustily do boje se staršími soupeřkami bez zbytečného respektu. Hladíková šla v obou závodech po startu vždy do čela závodu a dlouho odrážela nápor ostatních závodnic. Nakonec v Kutné Hoře vybojovala skvělé třetí místo – premiérové stupně vítězů v této vyšší věkové kategorii a v Praze dokončila těsně pod stupni na čtvrtém místě. Kyselová zajela rovněž dva pěkné výsledky – 10. místo v Kutné Hoře a 9. místo v Praze. V celkovém pořadí poháru je Kateřina Hladíková zatím 3. a Adéla Kyselová 9.

V kategorii Žáci II se na startovní rošt stavějí Matěj Stránský, Tomáš Doležal a Štěpán Rozsypal. Skvěle si zatím vede Matěj Stránský, který v Kutné Hoře skončil druhý za svým velkým rivalem Matyášem Fialou. V Praze si kluci pořadí vyměnili a Matěj mohl slavit své první vítězství v pohárovém závodě horských kol! Tomáš Doležal dojel v Kutné Hoře 11. a v Praze 13., Štěpán Rozsypal v Kutné Hoře 12. a Praze po pádu 29. V průběžné pohárové klasifikaci se Matěj Stránský dělí o vedení s Matyášem Fialou, Tomáš Doležal je 12. a Štěpán Rozsypal 20.

V kategorii kadetek do 16 let reprezentují Klára Vernerová a Kateřina Daňková. Klára se v Kutné Hoře i Praze pohybovala na hranici první desítky a v cíli z toho bylo slušné 14., respektive 10. místo. V průběžném pořadí poháru jí náleží 10. místo. Kačka Daňková startovala pouze v pražském závodě a obsadila 21. místo, v poháru je zatím 26.

Kadeti, stejně jako kadetky, svádějí své pohárové bitvy již na technicky i fyzicky velmi náročných tratích totožných s těmi pro elitní bikery. V této kategorii nastupují v dresech IVARU Tomáš Ježek, Josef Hladík a David Šulc – loňský mistr ČR v kategorii Žáci II. Čtvrtý člen party Jakub Daněk léčí zlomenou klíční kost z dráhového závodu.

Boleslavští kadeti zatím předvádějí stejně dramatické souboje s výbornými výsledky, jako jsme byli zvyklí v podzimní cyklokrosové sezoně. V Kutné Hoře vyšel klukům skvěle úvod závodu, když do druhého ze tří okruhů projížděli seřazeni na prvních třech místech mezinárodního 60členného závodního pole. V dalším průběhu závodu se všem odpoutal skvěle jedoucí Tomáš Ježek a nekompromisně si dojel pro své první pohárové vítězství mezi kadety. Na druhé místo se protlačil výborně jedoucí ostravský Jan Zatloukal a Pepa s Davidem si to v poslední kole rozdali o bronz.

Více sil měl Pepa Hladík a doplnil tak Tomáše Ježka na stupních vítězů, David dokončil těsně pod stupni na 4. místě. V Praze se během úvodních stovek metrů dostali do čela Tomáš Ježek a David Šulc, Pepa Hladík bojoval v rychlém závodě kolem 5. místa. Tomáš Ježek se záhy osamostatnil na čele a pomalu budoval svůj náskok. Zezadu se před Davida Šulce dotáhl opět výborný Jan Zatloukal. Tomáš Ježek si s přehledem dojel pro druhý pohárový triumf, David Šulc uhlídal 3. místo a premiérové stupně vítězů v kategorii kadetů, Josef Hladík vybojoval 8. místo. V průběžném pořadí seriálu je Ježek první, Šulc třetí a Hladík čtvrtý.

Nejzkušenější závodnicí IVARu je Tereza Vaníčková, která se letos posunula do kategorie juniorek. V Kutné Hoře se jí dařilo stupňovat své závodní tempo, posunovat se vpřed silným mezinárodním závodním polem a v poměrně dlouhém a náročném závodě vybojovat při své juniorské premiéře stříbrný stupínek! V neméně dobře obsazeném pražském závodě mezinárodní kategorie C1 UCI Terka od počátku až do posledního kola bojovala o vítězství s kolínskou Lucii Krupovou. Obě závodnice si vybudovaly během tří okruhů slušný náskok a teprve v posledním kole se rozhodlo o vítězství Lucie Krupové, přičemž Tereza Vaníčková získala další stříbro a připsala si cenných 18 bodů do světového žebříčku UCI. Zároveň se stala lídrem průběžné klasifikace Českého poháru v kategorii juniorek a nominovala se na světový pohár do Anglie!

IVAR CS - AUTHOR TEAM se v minulém ročníku Českého poháru stal vítězem celkové klasifikace soutěže družstev a také letos usiluje o tuto metu. Po dvou odjetých závodech patří mladoboleslavským cyklistům druhé místo, těsně za ČS Specialized MTB Junior Team. Další díl národního bikového poháru se koná o víkendu 13. a 14. května na nejtěžší trati celé série v Peci pod Sněžkou.

PETR ŠULC