Před téměř dvousethlavou návštěvou se odehrával na palubovce v podání těchto dvou soupeřů tradiční boj a každý milimetr hřiště. Po prvním poločase odcházeli do kabin spokojenější domácí, kteří díky brance Kopy měli jednobrankový náskok.

„Obrázek hry byl podobný našim předchozím zápasům s Pražany. Oni byli více na míči, zatímco my jsme spoléhali na rychlé brejky a dlouhé míče za obranu. Na šance to pak bylo vyrovnané,“ řekl trenér domácího celku Michal Bílek.

Ve druhém poločase zápas gradoval – hosté šli dvakrát do vedení, nejlepší střelec soutěže Matěj Vaněk však dokázal v obou případech za domácí srovnat krok. Právě Vaněk se obsadil do hlavní role závěru zápasu. Dvanáct vteřin před koncem vypálil při svém úniku z velké vzdálenosti a překvapil brankáře Hnízdila v brance Bohemky. Ta se ale nevzdala a ve zbývajícím čase ještě stihla přijít s odpovědí, když Habartovu střelu tečoval před brankářem Truksou Adam Jákl a určil tak konečné skóre zápasu 4:4.

Fotbalista Radek Šiler podepsal víceletou smlouvu se Spartou Praha
Šilerův snový návrat. Talent z Neratovic už pálí za Spartu, uvedl se v Anglii

„Dvě stovky diváků sledovaly v elektrizující atmosféře drama doslova a do písmene až do posledních vteřin. Domů si pak odnášely zážitek z nadstandardní druholigové podívané. Sice jsme přišli o výhru šest vteřin před koncem, ale bod bereme,“ řekl po zápase manažer domácího Malibu Jaroslav Bílek.

Hostující trenér Jaroslav Pytloun po utkání popisoval nevraživost, které se jeho týmu mělo dostat na hřišti i v publiku. „Po zákeřných zákrocích sčítáme zraněné. Nechutnosti byly k vidění i v hledišti, kdy hráči byli celé utkání slovně uráženi. Vyvrcholením byla fyzická inzultace našeho hráče a vedoucího týmu divákem. To vše pod dohledem člena výkonného výboru. Pokud je toto v pořádku, mám obavy o budoucnost našeho sportu. Frustrace soupeře je však pochopitelná. Pokud roky stagnujete, je to k naštvání,” uvedl.

Zimní příprava - ilustrační foto
Zimní fotbalový kalendář Boleslavska: kde a s kým hraje váš oblíbený tým?

Jaroslav Bílek jako zmíněný člen výkonného výboru svazu futsalu nic z výše popsaného neregistroval - snad kromě slovních výměn mezi hráči hostí a některými diváky. Na každé straně podle něj po spíše nezaviněných zraněních nedohrálo po jednom hráči. Ani jedné ze dvou žlutých pro domácí nepředcházel faul. O údajné facce jednomu z hostí se prý dozvěděl až dodatečně od rozhodčích, které na to mělo upozornit vedení Pražanů. V zápise ale o incidentu podle domácích nakonec není ani řádka.

„Jedná se o tradiční hodnocení trenéra Bohemians po našem vzájemném zápase. Asi jsme ani nic jiného nečekali. A stejně jako po minulých zápasech to nehodláme vůbec komentovat, ani se tím jakkoliv zaobírat. Asi z nás mají komplex, když mají potřebu nás neustále z něčeho osočovat. My se soustředíme jenom na sebe a už teď řešíme další zápas, který odehrajeme v neděli v Praze proti Wizards,“ reagoval manažer Malibu.

Malibu Mladá Boleslav – Bohemians Praha 1905 4:4 (1:0)

Branky: 19. Kopa (Maňas), 30. Vaněk (Zajíček), 32. Vaněk (pk), 40. Vaněk (Zabilanský) – 24. Lízálek (Nekvasil), 30. Holub, 31. Habart (Kosina), 40. Jákl (Habart). Rozhodčí: Čurda, Vrtal. ŽK: Zabilanský, Maňas – Prejsa, Lízálek, Pytloun (trenér). Diváci: 180.