Na západě Čech se konalo Mistrovství české republiky ve sportovní střelbě, kulové disciplíny.

Tohoto klání se zúčastnili tři talentované děti ze sportovně střeleckého klubu SSK Škoda Mladá Boleslav. Nutno zdůraznit, že šlo o jejich první start na Mistrovství České republiky. Jednalo se o mladé sportovce Kateřinu Janouškovou, Daniela Dobrkovského a Ondřeje Kupce. Tito střelci (rok narození 2003 / 2004) se letošní rok naučili prvopočátky sportovní střelby v disciplíně 60 ran vleže a všichni se nominovali na zmíněný šampionát.

Trenér sportovní střelby Jan Videcký jejich počínání komentoval slovy: „Talentům se vedlo moc dobře. Přeci jen šlo o první závod na velké střelnici, kde mimo jiné jsou elektronické terče. Naše děti trénují na klasické papírové terče. Už z tohoto pohledu je musím pochválit. Závod zvládli bez komplikací a střeleckým projevem mě přesvědčili, že mají na to, aby nám ukázali svůj další potenciál."

Kateřina Janoušková ve své disciplíně skončila sice na předposledním místě, ale potýkala se s nemocí. Její nástřel 531 bodů je ale slibným začátkem. Celkem se zúčastnilo 54 dorostenek z celé republiky. Kluci to měli těžší. V jejich kategorii dorostenců startovalo 104 mladých střelců. Ondra Kupec si do Plzně přijel pro „osobák". Nastřílel 560 bodů a skončil na 59. pozici. Daniel Dobrkovský obsadil neoblíbené poslední místo. „Ale vzhledem k věku a postavě máme u Dana dost času na to, abychom ho pomalu připravili na lepší výkony, protože je moc šikovný," ví dobře kouč Videcký.
Kromě něj se trénování dětí v Mladé Boleslavi Marcela Polášková a nově také Klára Bartošová, bývalá česká reprezentantka.

LIBEREC

Na konci října se konalo také první kolo Liberecké ligy. Tedy začátek nové zimní vzduchovkové sezóny. Startovali zde tři střelci z Boleslavi. Kateřina Janoušková si nastřílela osobní rekord – zvedla ho o sedm bodů, střelila tedy 297 bodů ze 300 možných a umístila se na druhém místě. Právě Katku od léta vede Klára Bartošová.

První závod absolvoval Matěj Rusňák, který svým prvním závodním výkonem dost překvapil. Nastřílel totiž úžasných 283 bodů.

V disciplíně stoje na 40 ran závodila již zkušená střelkyně Klára Borkovcová, která si rovněž v Liberci vystřílela osobní rekord a to 393 bodů ze 400 možných. Klára předvedla úžasnou práci a je příslibem velkých výsledků v budoucnu. Borkovcová se umístila rovněž na druhé příčce.

O nacházejícím víkendu boleslavské střelce čeká druhé kolo této ligy.