I bez opor se posunuli na druhé místo

Bystřice pod Hostýnem - Další dva závody v letním biatlonu se konaly na Kroměřížsku. Závody probíhaly opět za úmorného vedra po oba dva dny. V sobotu se závodu zúčastnilo 459 a v neděli dokonce 463 závodníků. "Do Bystřice s námi neodjely tři velké opory, které se pravidelně umísťují do 5. místa v každém závodě," hlásil oslabení kosmonoské Trefy její šéf Michael Fiedler.

12.7.2017

Závodníci BK Trefa na letním biatlonu v Bystřici pod Hostýnem.Foto: Michael Fiedler

V sobotu byl na programu závod s hromadným startem. Dopoledne závodili dospělí a dorostenci. "Z našich řad byl nejúspěšnější Ladislav Schejbal, který vybojoval 2. místo (se střelbou 1-2-4-3)," hlásí Fiedler. Odpoledne startovaly děti. V žácích do 10 let vybojoval 4. místo František Jelínek (střelba za 2). Děti zářily hlavně v kategorii 11-12 let, kde krásné 3. místo vybojoval Jakub Kašpar (0-1) a v dívkách vybojovala 1. místo Adriana Zikánová (1-0) s náskokem 0,4 vteřiny. Pěkné 6. místo v žákyních 13-14 let vybojovala Tereza Schejbalová.

V neděli dopoledne startovaly nejdříve děti a běžel se sprint se štafetovou střelbou. Zde se tolik nedařila střelba a po dvou netrefených terčích obsadili v žácích do 10 let František Jelínek 5.místo a Jakub Neühauser 12. místo. V žácích 11-12 let obsadil 7. místo Jakub Kašpar (0-0 se dvěma dobíjeními). Zato se ale dařilo žákyním 13-14 let, kde 1. místo vybojovala Tereza Schejbalová a 5. místo Eliška Fiedlerová, obě neminuly ani jeden terč.

V odpoledním závodě vybojoval druhé stupně vítězů Ladislav Schejbal a to třetím místem. "V celkovém pořadí Českého poháru družstev jsme se i přes neúčast některých našich opor posunuli na druhé místo," uzavírá Fiedler.

12.7.2017 VSTUP DO DISKUSE

Sbormistryně smíšeného pěveckého mladoboleslavského sboru Boleslav Zuzana Kubelková

Sbormistryně Zuzana Kubelková: Nechystáme žádné módní výstřelky

Peníze. Ilustrační foto.

Doprava má v krajském rozpočtu pohltit skoro šestinu peněz

OBRAZEM: Svatomartinská výstava psů

Mladá Boleslav - Po loňském úspěšném prvním dějství uspořádal v sobotu 18. listopadu Spolek chovatelů a přátel psů Nymburk druhý ročník Svatomartinské oblastní výstavy psů. Výstava konaná v rámci Kynologického areálu Krásná louka v Mladé Boleslavi byla přístupná psům a fenám všech plemen zapsaných v plemenných knihách uznaných mezinárodní kynologickou federací, kteří dosáhli ve výstavní den stáří požadovaného pro zařazení do třídy. Výstava se od samotného rána těšila velkému zájmu vystavovatelů.

OBRAZEM: Slavnosti vína

Mladá Boleslav - V sobotu 18. listopadu se v Domě kultury v Mladé Boleslavi za velkého zájmu veřejnosti uskutečnil již šestý ročník Slavností vína.

Jak vybavit malý dětský pokoj?

Bydlíte v malém panelákovém 3+1, máte dvě děti a nevíte, jak je obě vměstnat do malého dětského pokoje? I na malém prostoru se dají dělat zázraky, jen je potřeba při zařizování dětského pokoje trochu přemýšlet!

Mladá Boleslav – Úspěchy, vítězství i slzy. Závodníci ve věku 12, 13 a 14 let se na celovíkendovém Zimním přeboru Středočeského kraje žactva snažili o co nejlepší časy, které je nominují na Zimní mistrovství České republiky.