Nedaleko Břeclavi se o minulém víkendu konalo Mistrovství České republiky v páce. Za dolnobousovský amrwrestlingový klub na něj vyrazila hned pětice pákařů.

A byla to výprava vskutku povedená. Mistrovské tituly se totiž podařilo obhájit Rudolfu Stezkovi a Milanu Hyršalovi. Neztratil se ani mistr světa z roku 2000 František Živný, který obsadil druhá místa v hlavní kategorii a také mezi Masters. Martin Konůpek s Patrikem Kverkem nastoupili v kategorii nad 105 kilogramů bylo z toho páté a sedmé místo na levačku, a jedenácté místo pro Kverka na pravou ruku. Mezi praváky pak skončil Konůpek těsně pod stupni vítězů, když na něj zbyla bramborová medaile.

„Dvacáté třetí mistrovství České republiky nakonec bylo z našeho pohledu povedené. Všichni jsme absolvovali několik těžkých zápasů a dosáhli jsme i na několik medailí,“ hodnotil týmové vystoupení zmiňovaný František Živný. On sám nakonec na stupínek nejvyšší ale nevystoupal. „Selhaly mi svaly na rameni. Ale nějak jsem se snažil to ubojovat a alespoň finále se vždycky podařilo,“ hodnotil Živný, který pochválil i skvělou organizaci českého pákařského šampionátu v Kosticích i Břeclavi. Na závěr pak přidal děkovačku: „Díky všem sponzorům a fanouškům bousovské páky za podporu. A já osobně ještě děkuji doktorům, že mě před závody i po nich dávají dohromady.“