Také letos jsou Poděbrady součástí světové chodecké tour v nejvyšší kategorii Gold a do středočeského města dorazí světové hvězdy. Nabitou startovní listinu nabízí v 15.00 závod mužů na 20 kilometrů.

Pravidelným účastníkem poděbradských klání je Švéd Perseus Karlström, jemuž se na Lázeňské kolonádě nebývale daří a díky medailím z globálních atletických vrcholů patří k nejlepším chodcům planety.

Závod žen od 12.50 slibuje atraktivní podívanou za účasti poslední olympijské vítězky Antenelly Palmisanové. Kromě zlaté medaile ze sportovního svátku pod pěti kruhy má dvaatřicetiletá Italka doma podobně jako Karlström sbírku dalších cenných kovů ze světových soutěží.

Hlaváč bude závodit i rozdávat autogramy

Žhavým českým želízkem by měla být stříbrná medailistka z loňské univerziády Eliška Martínková. Na startu by neměla chybět ani další úspěšná česká reprezentantka Tereza Ďurdiaková. Na Poděbrady se připravuje i Vít Hlaváč. Česká chodecká jednička mezi muži se ještě před startem zúčastní ve stanu Atletiky pro děti dopolední autogramiády.

V doprovodném programu si děti budou moct zaházet pěnovým oštěpem, skočit z místa do dálky, zaběhnout slalom nebo přes překážky. Atletika pro děti bude probíhat na prostranství u Eliščina pramene vedle Kongresového centra od 9.30 do 12.50 hodin.