Už na úterním podniku Czech Indoor Gala v Ostravě startoval hvězdný koulař Tom Walsh z Nového Zélandu. V Nehvizdech bude mít až do 20. února, kdy se středočeský mítink koná, svou základnu.

„Stráví u nás skoro tři týdny. Bude tu trénovat a vyjíždět na další mítinky. Jsme domluvení, že se v naší hale zúčastní i žákovských závodů a dětem bude předávat ceny. Pravděpodobně si mladými atlety i zatrénuje. Jeho pobyt vyvrcholí odjezdem na mistrovství světa v Glasgow,“ říkal Deníku ředitel závodu Tomáš Vojtek.

„V Ostravě jsem ještě nebyl úplně ve své kůži. Po letu z Nového Zélandu jsem se cítil trochu unavený,“ zmínil své rozpoložení Novozélanďan, který v Ostravě poslal kouli do vzdálenosti 21,17 metru a prohrál s vítězným Američanem Rogerem Steenem a Tomášem Staňkem.

V městysu bude trénovat i Korejec Woo

Tom Walsh vybojoval na olympijských hrách dva bronzy, je mistrem světa z roku 2017 a dokonce dvojnásobným světovým šampionem v hale. Doma má i bronz z MS 2019.

„Do Nehvizd se moc těším hlavně na silnou konkurenci, která se tam sejde. Závod je těsně před světovým šampionátem, a tak už bych měl být ve formě. Cílem je překonat rekord mítinku a zvítězit. Těším se na skvělé publikum, o němž mi vyprávěli kolegové z koulařského kruhu. Tuším, že se tam odehraje tuhá bitva,“ prorokoval vrhač, jehož impozantní osobní rekord má hodnotu 22,90.

Matěj Krsek (vpravo) bujuje v cílové rovince s maďarským čtvrtkařem Atillou Molnárem.
Krsek doběhl na Czech Indoor Gala třetí. Na čtyřstovce ho zbrzdila kolize

V Nehvizdech budou mít základnu další atleti. „Tradičně to bude korejský výškař Woo Sanghyeok, který se před naším mítinkem zúčastní i skokanských závodů v Hustopečích a Banské Bystrici,“ zmínil Vojtek úřadujícího halového šampiona s osobním rekordem 236 centimetrů.

Pochlubil se i dalšími hvězdami. „V kouli to jsou zejména oba dvaadvacetimetroví Italové Zane Weir a Leonardo Fabbri a samozřejmě Tomáš Staněk. Troufnu si říct, že bude mít těžkou úlohu obhájit loňské prvenství,“ prohlásil ředitel mítinku.

V roli trenéra dorazí olympijský šampion Holm

„Ve výšce by měl s Woo držet krok Kubánec Enrique Zayas. Zajímavou postavou bude teprve devatenáctiletý Lycke Holm, syn olympijského vítěze z Atén. Stefan Holm přijede s potomkem jako trenér,“ pochlubil se Vojtek.

Slavný Holm si tak bude moct popovídat s bronzovým z aténského finále před dvaceti roky Jaroslavem Bábou. Ten bude v Nehvizdech působit rovněž v roli kouče. V soutěži bude skákat jeho svěřenec Jan Štefela, který se letos zlepšil na 230 centimetrů.

Vít Müller překvapivě ovládl atletický mítink Czech Indoor Gala v Ostravě
Müllera triumf v Ostravě povzbudil. Těším se na štafetu v Glasgow, říká

Do třetice bude přítomná další slavná postava skoku do výšky. Trenérkou trojnásobného nehvizdského vítěze Belgičana Thomase Carmoye je nově Tia Hellebautová, která ovládla OH 2008 v Pekingu.

Zdroj: Youtube