A už to přišlo! První start, první vítězství.

Václav Ježek stál na bedně nejvýše.

První letošní závod na horských kolech znamenal obrovský úspěch pro boleslavské jezdce.

Právě boleslavští jezdci ukázali hned v prvním závodě sezony, že s nimi peloton musí řádně počítat.

První závod českého poháru v půlmaratónu nazvaný Okolobudějc přinesl Alpine PRO – Author team dvě medailová umístění.

Pro Václava Ježka a Michala Plesníka.

Ježek kraloval celému startovnímu poli. Plesník skončil třetí v kategorii 20 – 30 let.

Průběh závod přiblížil manažer boleslavského týmu Josef Hladík: „Závod se jel na poměrně těžké trati a nás reprezentovali tři jezdci – Venca Ježek, Ladislav Šulc a nová posila Michal Plesník. Závod se jel na dva 28 kilometrů dlouhé okruhy. Startovalo se na úzké cestě do kopce, kde se startovní pole hned po startu roztrhalo a v první skupince byl z našich jen „Jéža“. Ten se po chvilce oddělil od startovního pole spolu s Ivanem Rybaříkem a už v prvním kole si udělali slušný náskok. V nájezdu do druhého kola v prudkém výjezdu Venca nastoupil a druhé kolo už jel celé sám. V cíli měl po skvělém výkonu na druhého Rybaříka náskok téměř dvě minuty,“ popsal závod Hladík.

Na třetím místě nakonec dojel Petr Cirkl, který přespurtoval Romana Novotného.

Sedmé místo celkově a třetí v kategorii 20 - 30 let vybojoval Michal Plesník, kterému se ztrátu ze startu už nepodařilo stáhnout. Láďa Šulc se ještě 10 kilometrů před cílem pohyboval na začátku druhé desítky, nakonec však propad na 31. místo.

Už příští víkend čeká členy boleslavského Alpine PRO – Author teamu první závod seriálu Kolo pro život v Kutné Hoře. „Tam bude startovat celý náš tým,“ podotkl Hladík.