„Středočeši, Středočeši,“ znělo společnou šatnou, ze které po chvíli vyšel rozzářený Medáček. S úsměvem od ucha k uchu byste čerstvého vítěze olympiády poznali snadno. „Je to úžasný,“ radoval se. Cesta za obhajobou zlata z roku 2016 však nebyla snadná.

Ve finálové jízdě byl od startu na čele. V samotném finiši se však na něj mocně dotahoval závodník Moravskoslezského kraje Petr Javora. „Bylo to těžký! Byl za mnou tak půl metru, ale naštěstí jsem to zvládnul,“ líčil Medáček. O jeho vítězství nakonec rozhodlo pouhých pět setin sekundy.

Účastníci zimní Olympiády dětí a mládeže mají za sebou úvodní běžecké disciplíny.
Středočeská dvojčata udivují sportovní všestranností

Mladý Středočech se přitom rychlobruslení vůbec nevěnuje. „Je to jen taková vsuvka. Hraju hokej. Před olympiádou jsem byl jen na pár trénincích,“ vysvětluje útočník Benátek.

Před olympiádou měl velké dilema. Středočeský kraj totiž mohl reprezentovat i v oblíbeném hokeji. „Měl jsem tu možnost, dostal bych se. Ale vybral jsem si rychlobruslení,“ líčil.

Návyky, které má zažité z hokeje, mu pomáhají i při rychlobruslení. „Když vás někdo zavře, tak se musíte dostat zpátky na čelo. A při tom mi zkušenosti z hokeje pomůžou.“

Po konci her však opět vezme do ruky hokejku. Týmu mladšího dorostu Benátek by totiž jistě chyběl. „Jde mi to docela dobře. Každý zápas mám minimálně dva body, takže jsem spokojený,“ uzavřel.

Zdroj: Youtube
Slavnostní zahájení her VIII. zimní olympiády dětí a mládeže České republiky v pardubické Tipsport Areně.
Olympiáda dětí a mládeže odstartovala. Středočeši při nástupu oslnili oblečením

Autor: JIŘÍ VACHTL – člen programu Mladí novináři na ODM 2018