O tomto víkendu vyvrcholil boj o vítěze Oblastní hokejbalové ligy.

Ve finále hraném na tři vítězné zápasy na sebe narazili obhájce titulu Peepa Devils a předloňský vítěz Reál Tetřev.

Do prvního zápasu nastoupili oba týmy v plných sestavách a s maximálním nasazením. Šance se střídaly na obou stranách a oba skvěle chytající gólmani měli plné ruce práce. Jediným střelcem, který se dokázal prosadit, byl Svatopluk Kvaizar, který v půlce zápasu pokořil branku Peepy ranou od modré čáry.

Tetřev se pak soustředil na obranu a jelikož Peepa nevyužila na konci zápasu ani dvojnásobnou přesilovku, ujali se Tetřevové vedení 1:0 na zápasy.

Ve druhém zápase serie Peepa zvýšila aktivitu a výsledkem bylo několik přesilovek, ze kterých vytěžila dvoubrankové vedení. Na konci druhé třetiny snížil ranou z kruhů Matěj Švejda. V závěrečné třetině hráči Tetřeva vystupňovali své nasazení a po přečíslení obrany soupeře Jaroslav Čech vyrovnal a chvíli na to dorážkou své vlastní střely otočil zápas na 3:2 Martin Krupka. Tetřevští tento výsledek již nepustili a po heroickém týmovém výkonu ve třetí třetině doslova urvali druhé vítězství.

Do třetího zápasu vletěl odhodlaný Tetřev silou uragánu a po třinácti minutách vedl 4:0. Poté Peepa dokázala vstřelit branku naděje, ale hráči Tetřeva ze svojí cesty za titulem neuhnuli a postupně ničili defenzívu soupeře až na konečných 7:1.

„Srdíčkem“ hrající Reál Tetřev vyhrál finálovou serii 3:0 a stal se posedmé v historii Mistrem OHBL. Nástrahami Play–off prošel pod vedením Jakuba Švejdy a Michala Kejmara bez ztráty jediného zápasu. Nejproduktivnějším hráčem byl Jaroslav Čech a nejlepším gólmanem Michal Matuška.

TOMÁŠ NOREK