Vánoční pákařské závody hostil na začátku prosince Jack Daniels bar ve Staré Lysé. Šestičlennou výpravu na toto klání vyslal také dolnobousovský AWK.

Ti se tak zařadili do téměř osmdesátičlenného startovního pole. „Na turnaj dorazila také asi třicítka borců původem z Ukrajiny, kteří momentálně žijí v Čechách, takže konkurence byla opravdu zajímavá,“ hlásí šéf bousovské páky František Živný.

Ten se objevil v královské kategorii bez váhového omezení a na slabší levou ruku skončil čtvrtý, na pravačku nenašel konkurenci a zvítězil. „Zdraví nakonec vydrželo, i když momentálně není stoprocentní,“ dodal Živný.

Zápas Františka Živného ve Staré Lysé | Video: František Živný

Toho zastínil jeho stájový kolega Milan Hyršal, který ve své kategorii vyhrál na obě ruce. Stejně se vedlo také Janu Tomanovi, který uspěl dokonce ve vyšší kategorii.

„Děkujeme všem fanouškům za podporu během celého roku. Já pak ještě zvlášť za podporu rodičům, panu Zetkovi a také doktorům, kteří dávají moje tělo ještě pořád dohromady,“ dodává František Živný. Ten už se pomalu chystá na březen, kdy bude bousovský AWK hostit prestižní Golemovu roku, kde se čeká účast závodníků z deseti zemí světa.

Výsledky AWK Dolní Bousov:

Začátečníci do 80 kg: Vít Noha (13. LR, 9. PR)

Začátečníci nad 80 kg: Jáchym Polášek (13. LR, 7. PR)

Profi do 80 kg: Jan Toman (1. LR, 1. PR)

Profi do 95 kg: Milan Hyršal (1. LR, 1. PR), Jan Toman (2. PR).

Muži nad 95 kg: Martin Konůpek (2. LR, 4. PR), František Živný (4. LR, 1. PR), Milan Čapek (6. LR, 7. PR).