Domácí první dvojka Vrtiška, Kašpárek se proti Černému s Jarešem moc nenadřela, neboť hosté hodně chybovali. Druhá dvojka Solčianský, Kvapil neměla svůj den a tím se stav vyrovnal.

V první trojce nastoupil Vrtiška, Kašpárek a Landa, za hosty pak Huk, Boček a Kašpárek starší. Ve třetím setu se povedlo Vrtiškovi jistě zakončovat a Hlavenec šel do vedení. Vzápětí jmenovaný přidal bezchybný výkon v singlu.

V odvetných dvojkáchnepřipustil zvrat s Kašpárkem proti Bočkovi s Hukem a bylo rozhodnuto. Hosté pak vyhráli druhou dvojku, domácí druhou trojku opět ve třech setech a konečný stav měl podobu 5:2.

Hlavenec tím potvrdil vítězství v první třídě mladoboleslavského okresu a už první říjnovou sobotu ho ve Slaném čekají tvrdé boje v kvalifikaci o krajskou soutěž. V případě úspěchu chce oddíl rozšířit svou základnu o další tým a zapojit se také do výchovy mládeže.

Ve druhé třídě okresních soutěží se prvenství dočkala rezerva Mnichova Hradiště a navázala tak na úspěch A-týmu. Ve třetí třídě je první Hlavenec B.

V příští sezoně zřejmě čekají okresní soutěže změny. Ukazuje se, že bude nedostatek týmů na tři soutěže. Letos odstoupily Kolomuty A a další jako například Jičín mají problémy s kádrem. Zda budou opět tři skupiny, nebo jen dvě, se rozhodne na začátku roku podle přihlášek.

V každém případě by se podle názoru většiny týmů mělo hrát v první třídě na dva dopady a bude se projednávat sjednocení pravidel s vyšší soutěží, kde se bere podání přímo takzvaně „zvoleje“, zatímco v okresních soutěží musel míč dopadnout na zem.

MICHAL DALIBOR