V Jabkenicích se jezdilo na poměrně rychlé trati. I když meteorologové varovali před deštěm a vznikaly obavy z blátivé trati, nakonec se jezdilo jen po lehce navlhlém povrchu.

Jak dopadli jezdci IVAR CS AUTHOR Teamu? Možná by stačilo lakonické hodnocení hlavního trenéra Václava Ježka: „Prožili jsme úspěšný víkend.“ Ale popořádku.

Už na startu první kategorie kadetek byla cítit z Kateřiny Hladíkové obrovská síla a touha na takřka domácí trati podat stoprocentní výkon. Na konci druhého ze tří kol Katka nastoupila a soupeřkám odjela. Do cíle dojela s přehledem a pětivteřinovým náskokem pro další pohárové body. Pro body do pohárového žebříčku si dojely i Barbora Jeřábková (22.), Barbora Rajnochová (24.) a Veronika Sedláčková (25). „Verča, benjamínek kategorie, zajela nejlepší výkon v sezoně,“ připomněl trenér Ježek.

Nádherná podívaná se naskytla fanouškům boleslavského týmu v kategorii žáků. Na stupních vítězů nepustili nikoho jiného. Kluci obsadili všechna tři první místa. Filip Samec dojel do cíle první s náskokem pěti vteřin před druhým Jakubem Elbadrim a dvanáct vteřin před třetím Václavem Ježkem.

Sólovou jízdu krále pak předvedl kadet Matěj Stránský. Před druhým v pořadí měl těžko uvěřitelný náskok 40 vteřin. „Výborný závod zajel také sedmý Tomáš Doležal. Ten musel po startu začínat zhruba ze 16. místa a nakonec mu na takzvané páté pódiové umístění chyběly dvě vteřiny,“ pochválil jezdce trenér Ježek.

Poněkud za očekáváním skončil závod juniorů. Tam se čekalo na stupně vítězů, ale na Boleslaváky, kteří měli za sebou náročné soustředění na Mallorce, padla únava. Na stupně vítězů se neprobojovali, skončili seřazeni jeden za druhým hned za nimi – čtvrtý David Šulc, pátý Josef Hladík, šestý Bruno Stoček a sedmý Tomáš Ježek.

Bez účasti na stupních vítězů skončila i kategorie žen. Nejlépe dojela sedmá Tereza Vaníčková, třináctá skončila Klára Vernerová.

Už v sobotu se v Mladé Boleslavi uskuteční vrchol domácí cyklokrosové sezony – mistroství republiky. Boleslaváci na domácí trati budou bojovat o medaile, ale i o celkové vítězství v pohárovém TOI TOI Cupu. A bez šancí nejsou.