Mladá Boleslav - Doslova hlad po cyklistice byl cítit na soustředění mladých středočeských cyklistů. Ti si zajeli nabírat sil a formu do Pece pod Sněžkou. Mladé cyklisty čekalo šestidenní soustředění, kdy trénovali dvoufázově, mnohdy v deštivém počasí. Ze čtyř desítek nominovaných byla patnáctka z mladoboleslavského Ivar CS Author Teamu, což naznačuje, jak silná je mládežnická cyklistika ve městě automobilů.

Trenérem středočeského výběru byl také Václav Ježek starší, hlavní trenér mládežníků v Ivar CS Author Teamu. Ten rozhodně odmítl, že by početné zastoupení boleslavských závodníků nějak ovlivňoval. „To ani nejde, závodníci se nominují na soustředění podle jasně daných kritérií. A já mám jen radost, že z našeho týmu jich tam bylo tolik. S úrovní soustředění jsem spokojen, splnilo naše očekávání,“ uvedl po soustředění Ježek.

První závody po delší pauze zaviněné koronavirovou krizí, absolvovali závodníci Ivaru v Praze. V Klíčanech se jel závod Pražského poháru, který byl zároveň středočeským přeborem na horských kolech. Tituly krajských přeborníků si přivezli domů Aneta Dlouhá a David Šulc. Navíc další závodníci obsadili místa na stupních vítězů – celkem tak přivezli Boleslaváci domů osm medailí.

Mezi staršími žákyněmi nenašla přemožitelku Aneta Dlouhá, která jasně vyhrála. Její největší konkurentkou byla oddílová kolegyně Barbora Rajnochová, ta dojela druhá.

Krajský titul vybojoval i junior David Šulc, bronz pak bral Tomáš Doležal. Starší žák Adam Smejkal vybojoval druhé místo, hned za ním dojel jeho oddílový kolega Matěj Pekař.

Těsně za nejvyšším stupněm dokončil závod kadetka Barbora Jeřábková, obsadila druhé místo a porazila tak i vloni neúnavnou a zářící Kateřina Hladíkovou, která dojela třetí. Mladší žákyně Adéla Stránská zaostala jen těsně za stupni vítězů, ale i čtvrté místo je v úvodu sezony parádním výsledkem.

Za týden čeká boleslavské závodníky účast na prvním závodu Českého poháru na silnici, závodit se bude v Olomouci. „Věřím, že se párkrát postavíme na stupně vítězů, zda se ale podaří dosáhnout na ten nejvyšší stupínek, to uvidíme, ale takové ambice nemáme, přece jen silnice není naše hlavní disciplína,“ podotkl trenér Václav Ježek.