Začátek utkání patřil domácím, ale hráčky z Boleslavi nedali domácím velký náskok a historicky první dva body ženského družstva Basket Pastelka vstřelila šéftrenérka mládeže Iveta Vitovská. 

Hostující družstvo se díky své dobré obraně dostalo rychle do vedení, které udržovalo celý zápas. Domácí sice dokázali náskok stáhnout, ale spíš po chybách hostujících hráček. Domácím hodně pomohla úspěšná střelba z pole a útočné doskoky. Hostující hráčky je však přehrávaly tvrdou obranou a rychlým přechodem do útoku. Boleslav nakonec vyhrála první historické utkání rozdílem třinácti bodů.

Teď už čeká na basketbalistky úvodní domácí zápas. V boleslavské městské sportovní hale přivítají v sobotu 7. října Klatovy a o den později pak basketbalistky Plzně.

II. liga žen – 1. kolo

Strakonice B – Pastelka MB 55:68
Body hostů:Dřevová Markéta 27 (trojky 4/4, TH 11/5) , Kelbichová-Nezdařilová Hana 12 (TH 10/10), Krajáková Hana 8 (TH 2/2), Sopirjáková Alena 6 ( TH2/2), Weberová Denisa 5 (TH 1/1), Matulková Tereza 4, Vitovská Iveta 4 ( TH 2/0), Kolářová Lucie 2, Peštová Kateřina.

Chmelu zvolili do čela krajského svazu

Mladoboleslavský basketbal zaznamenal úspěch také na funkcionářském poli. Manažer Pastelky František Chmela byl totiž na nedávné valné hromadě zvolen předsedou středočeského basketbalového svazu.

Kdy jste se rozhodl kandidovat na post krajského předsedy?
Rozhodl jsem se napevno až na valné hromadě. Nějaké náznaky, že budu navržen, jsem měl, ale nepřikládal jsem tomu až takový význam. Když mně kluby navrhly na valné hromadě a viděl jsem tu širokou podporu klubů z Nymburka, Poděbrad, Sadské, Berouna, Rakovníka a dalších, rozhodl jsem se do toho jít. 

Jak probíhala volba?
Volba probíhala tajným hlasováním. Svého protikandidáta, dosavadního předsedu, jsem porazil poměrem 14:3.

Jaké máte plány, cíle, vize, náměty na změny…?
Ono je vždy jednoduché říkat, chci to dělat lépe. Já říkám, chci to dělat jinak. V minulém výboru byli všechno lidé, kterých si obrovsky vážím a kteří pro středočeský basket udělali spoustu práce. Myslím, že tam lze něco udělat po marketingové stránce, něco s větší propagací v krajských médiích. Máme v kraji velmi dobré trenéry mládeže, chtěl bych, aby komise mládeže fungovala dobře, jako dosud.