Mladá Boleslav - Házenkáři Auto Škody jasně přehráli čtvrtý tým soutěže

16.4.2013

Házená AŠMB - LibčiceFoto: Jan Polesný

Auto Škoda - Libčice 29:20

V 17.kole 2. ligy mužů v házené přivítali domácí házenkáři Auto Škody na své půdě tým TJ Sokol Libčice.

Na podzim prohráli domácí na hřišti Libčic o tři branky. Přesto chtěli domácí potvrdit dobrou jarní formu a kvalitního soupeře, který je čtvrtém místě tabulky porazit.

První poločas byl do dvacáté minuty vyrovnaný, kdy stav byl 6:5 pro domácí. Výborně chytali oba brankáři, dominovaly obě obrany.

Domácí zahodili několik tutových šancí. Ale po dvacáté minutě se stav zlomil. Házenkáři AŠ začali konečně proměňovat své šance, zrychlili hru, což bylo důležité.

Libčice mají dobrou obranu, kdy se těžko prosazuje proti postavené obraně. Skvěle chytal domácí brankář Robert Soukup. Díky šňůře branek ke konci poločasu šli domácí do šaten se slibným náskokem pěti branek 11:6.

Bylo důležité udržet kvalitní hru z konce poločasu i ve druhém a využít náskoku. Nedovolit hostům,  aby snížili slibný náskok z prvního poločasu a sehrát další drama. To se beze zbytku povedlo. U domácích ve druhém poločase stále dominovala obrana a brankář. Dařilo se i v útoku proměňovat to, co si domácí vytvořili a tím si udržovat soupeře stále na rozdíl pěti až sedmi branek.

Na koci domácí ještě zvýšili svůj náskok na konečných 29:20.

"Dneska jsme sehráli velmi dobrý zápas s kvalitním soupeřem. Bylo důležité využít formy, kterou na jaře máme. A to se nám podařilo. Máme velmi dobrou obranu, za ní skvěle zachytal Robert Soukup, myslím, že měl v prvním poločase úspěšnost až 70 procent, což je v házené výborný výkon. Na začátku prvního poločasu se zase projevila naše bolest, neproměňování šancí. To se naštěstí změnilo na konci poločasu, kdy jsme střelbu zpřesnili. Druhý poločas jsme opravdu hráli dobře. Kluky musím pochválit za bojovnost. Projevuje se hlavně v obraně, kde se zápasy vyhrávají, dařilo se i zrychlit hru. A nakonec se dařilo proměňovat skoro všechno, co jsme si vytvořili. Myslím, že to byl jeden z nejlepších poločasů, co jsme sehráli." řekl k zápasu trenér domácích Petr Kulas .

Sestava a branky:
Soukup Robert 1, Palo Aleš
Jakl Martin 6 ,Janhuba Jan 5, Houška Tomáš 5 , Homolka Adam 4, Picek Daniel 3, Váňa Petr 2, Novák Marek 1, Janhuba Filip 1, Pavlíček Dominik 1 , Polesný Lukáš , Houška Jan, Svárovský Vojtěch

JAN POLESNÝ

Autor: Redakce

16.4.2013 VSTUP DO DISKUSE

František Hakl s trofejí pro mistry světa v malém fotbale, kterou s českou reprezentací vybojoval v Tunisku.

ON-LINE: Ptejte se mistra světa v malém fotbale Františka Hakla

Během uplynulého víkendu musel být znovu uzavřen kruhový objezd u ulic Jana Palacha a Na Radouči. Dělníci tam tentokráte dodělávali retardéry u přechodů. Ty se nově budou nacházet na každém vjezdu na kruhový objezd.