V sobotu v boleslavské sportovní hale oslavil oddíl házené HC TJ Auto Škoda Mladá Boleslav 50 let od svého založení. Ve sportovní hale se tak sešla celá plejáda bývalých i současných házenkářů a funkcionářů oddílu.

Začátek oslavy obstarala rezerva mužů HC Auto Škoda, která se v mistrovském utkání 13. kola Společné regionální ligy střetla před slavnostně naladěným publikem s družstvem Sokola Libčice.

Po tomto utkání se na palubovce představili naděje a budoucnost boleslavského oddílu. Nejmenší házenkáři na upraveném hřišti předvedli divákům ukázku miniházené 4+1.

Vyvrcholením oslavy pak bylo utkání starých gard, ve kterém proti sobě nastoupili házenkáři HSG Mladá Boleslav a SKP Mladá Boleslav.

V tomto exhibičním utkání jsme mohli na palubovce vidět i několik bývalých reprezentantů České republiky. Házenkáři obou družstev předvedli házenou, v které vůbec nešlo o konečný výsledek, ale o to, jak svým házenkářským uměním pobavit přítomné diváky.

Celý průběh oslavy slovně doprovázel bývalý fotbalový rozhodčí, dnes moderátor a bavič v jedné osobě Pavlín „Paša“ Jirků.

Večer se pak všichni aktéři a příznivci boleslavské házené sešli v restauraci U Šmaku, kde byl pro všechny připraven společenský a kulturní program.

Oslavu padesáti let boleslavské házené též navštívil čelní představitel české házené prezident Českého svazu házené Jaroslav Chvalný.

Ten k této slavnostní akci řekl: „Tyto oslavy jsou vždy o poděkování všem minulým i současným hráčům a funkcionářům. Vím, že oddíl Auto Škoda má bohatou tradici. I jako hráč a trenér jsem s Mladou Boleslavi tak trochu spojený, protože jsme tady dost často jako mladší žáci hráli a byl jsem tady několikrát i jako trenér, takže tento oddíl mi není vůbec cizí. Dnešní akce je samozřejmě krásná a já mám velkou radost z toho, že je tady hodně dětí, kteří mají zájem do budoucna házenou hrát. Oddílu přeju, aby našel nejenom ty děti, ale i kvalifikované lidi, kteří je budou vést, aby házená v Mladé Boleslavi jen rozkvétala.“

JAN PAVLÍČEK