Boleslavští házenkáři Handballu Stará Garda (házenkáři věkové kategorie nad 35 let) se zúčastnili mezinárodního turnaje Loreta Cup 2011 v Praze.
Kromě boleslavského celku se tohoto turnaje ještě zúčastnila družstva Bohemians Praha, Praha 4 a německý THV Doberrn.

V prvním střetnutí se házenkáři HSG Mladá Boleslav utkali s družstvem Bohemians Praha. V první půlce utkání na nich bylo vidět, že je to pro ně po delší herní pauze a po třech trénincích v uplynulých dnech opět ostré utkání.

Míč je moc neposlouchal a po jeho zbytečných ztrátách lehce inkasovali. Škoda, že se během prvního poločasu dostali do pětibrankového manka, protože v druhé polovině utkání se jejich hra výrazně zlepšila, ale na obrat v utkání to bohužel nestačilo. Hráči HSG Mladá Boleslav podlehli družstvu Bohemians Praha 8:12.

Ve druhém utkání proti německému celku THV Dobern si boleslavští házenkáři zvedli náladu. Byli jasně lepším družstvem. Herně se jim dařilo a na co sáhli, to se povedlo.

Ve druhém poločasu už měli utkání zcela pod kontrolou a své vedení v poklidném tempu ještě navýšili. Házenkáři HSG Mladá Boleslav vyhráli nad německým celkem jednoznačně v poměru 12:4.

V posledním turnajovém utkání čekalo na hráče HSG družstvo z Prahy 4. V tomto utkání se hrála pěkná a oboustranně vyrovnaná házená. Více štěstí měli v úvodní části hry pražští házenkáři. Dokázali odskočit boleslavskému družstvu na rozdíl dvou branek a do druhého poločasu tak nastupovali za pro ně příznivého stavu 8:6.

Boleslavští hráči však neprodali svou kůži lacino. Zabrali, zlepšili se v útoku a začali stahovat brankovou ztrátu. V dramatické koncovce se jim podařilo vyrovnat, a tak se obě družstva rozešla za nerozhodného stavu 12 : 12.

Házenkáři HSG Mladá Boleslav obsadili na tomto mezinárodním turnaji v konečném pořadí 3. místo.

Pořadí: 1. Praha 4 (5 bodů), 2. Bohemians Praha (4 body), 3. HSG Mladá Boleslav (3 body), 4. THV Dobern (0 bodů).

Boleslavští házenkáři nastoupili pod vedením trenéra Jiřího Buryšky v této sestavě: Jaroš, Martínek – Beckert, Čapek, Fól, Alois Houška, Tomáš Kábrt, Bořek Kábrt, Nosek, Plevka, Pavel Stach.

JAN PAVLÍČEK