V Bělé se uskutečnil již 58. ročník turnaje v házené mužů – O pohár Máchova kraje. Kromě domácího Sokola Bělá pod Bezdězem se tohoto turnaje zúčastnila dále mužstva HC Ronal Jičín B, HK Dvůr Králové, ELP Jablonec, TJ Žatec a v rámci poslední přípravy na jarní část mistrovské druholigové soutěže i házenkáři HC Auto Škoda Mladá Boleslav, kteří k utkáním na turnaji nastupovali v ne zrovna optimální sestavě.

Účastníci turnaje byli rozlosováni do dvou základních skupin a podle umístění v nich se pak mužstva utkala mezi sebou o konečné pořadí na turnaji.

Házenkáři HC Auto Škoda v prvním utkání střetli s prvoligovým družstvem HC Jičín B a zvítězlili 19:15. Po úvodním oťukávání si boleslavští házenkáři vytvořili mírný brankový náskok, ale do konce prvního poločasu hráči Jičína dokázali smazat brankovou ztrátu, a tak výměna stran proběhla za nerozhodného stavu 10:10.

I v druhé části hry si hráči HC Auto Škoda vybojovali nadějný náskok, ale Jičín dokázal opět srovnat. Až v posledních deseti minutách utkání dokázala Boleslav strhnout vítězství na svou stranu.

Ve druhém utkání základní skupiny vyhrála Auto Škoda nad Jabloncem 14:11 a stala se vítězem skupiny. Jablonec se nedokázal vyrovnat s těsnou obranou Boleslaváků.

Ve finálovém utkání měli házenkáři HC Auto Škoda za soupeře družstvo HK Dvůr Králové. Vstup do utkání se jim však nevydařil. Během několika minut prohrávali už 0:7 a vypadalo to, že je prakticky rozhodnuto.

Boleslavští hráči pak přidali v obraně, v útoku zpřesnili koncovku a do konce prvního poločasu stáhli brankovou ztrátu na rozdíl čtyř branek. Do druhého poločasu nastupovala obě družstva za stavu 12:8 pro Dvůr Králové.

Ve druhé části Auto Škoda přidala na bojovnosti a i nadále ukrajovala ze soupeřova náskoku. Díky pozorné obraně a bojovnosti dokázala vymazat brankové manko.

Tři minuty před koncem utkání vedli Boleslaváci o tři branky a v dramatické koncovce, i když byli oslabeni o dva hráče, uhájili nakonec jednobrankové vedení. HC Auto Škoda porazil HK Dvůr Králové 19:18 a stal se vítězem celého turnaje.

„V Bělé pod Bezdězem se hrál velmi kvalitně obsazený turnaj. Přestože jsme odjeli na turnaj v oslabené sestavě, když nám chyběli někteří hráči základní sestavy, tak kluci předvedli velmi dobrý výkon. Hráli dobře v obraně a můžeme je pochválit i za útok, i když se i nadále potýkáme s neproměňováním vyložených šancí,“ zhodnotil účast na turnaji vedoucí družstva HC Auto Škoda Jan Polesný.

Pořadí mužstev na turnaji: 1. HC Auto Škoda Mladá Boleslav, 2. HK Dvůr Králové, 3. HC Ronal Jičín B, 4. TJ Žatec, 5. ELP Jablonec, 6. Sokol Bělá pod Bezdězem.
AŠ: Kuka – Janus 3, T. Houška 7, Šťastný 4, J. Houška 1, Makovec 2, J. Janhuba 3, P. Váňa 4, Beneš 5, V. Kuchta 8.