„Prostě jsem zasmečoval a když jsem dopadl, koukám jen na vykulené pohledy spoluhráčů, kteří šli na doskok, a slyším "Ouuuu." Otočím se a koukám, že je vysklená deska,“ líčil mladík z ústeckého týmu.

„Samozřejmě do mě všichni začali rýpat, kolik mých výplat budu muset dát za opravu,“ smál se. Chvíli mu ale do zpěvu nebylo. „Když jsem slyšel, kolik výměna desky stojí, trochu mi zatrnulo,“ přiznal benjamínek, který sbírá ligové starty teprve po minutách a určitě tak nepatří mezi nejlépe placené hráče Slunety.

Oprava basketbalového zařízení může přijít až na 50 tisíc korun. „To není jen o tom, že tam přijdou čtyři chlapi a na štaflích to vynesou nahoru,“ osvětlil výměnu současný správce ústeckého Sportcentra Sluneta Vladimír Hejl. Během montáže je tak potřeba postavit lešení, deska se navíc musí objednat u specializované firmy.

V Nymburce bylo štěstí, že domácí tým hraje Ligu mistrů. V ní totiž mimo jiné pravidla ukládají mít u košů stejnou konstrukci, jaká se používá v americké NBA, tedy stojan s ramenem, který nese samotnou desku a obroučku. V hale jsou ale také dříve používané koše, které jsou stejné, a nejsou-li používané, jsou vytažené ke stropu. Koše, které tedy byly připravené k zápasu, odsunuli pořadatelé mimo hrací plochu a ze stropu stáhli původní staré, na které se odehrálo utkání.

„To bylo štěstí, protože si pamatuji, že když jsem ještě hrával já, v Ostravě při smeči ve druhé čtvrtině Bohačík urval pružinu u obroučky, ta tedy visela v nepřirozené pozici dolů. Sice jí stačilo jen odšroubovat z desky a vyměnit za jinou, tu ale domácí neměli, takže sudí utkání ukončil a jeli jsme po čtvrtině a půl zase přes celou republiku domů,“ vybavil si Hejl kuriozitu.

Tomu se oba tábory naštěstí vyhnuly. Haiblikovi tak zůstane alespoň úsměvná vzpomínka. „Pořád jsem si říkal, že to není moje chyba, že nejsem Shaquille O'Neal, abych ničil desky na potkání. Shodou okolností to byl ale první zápas, před kterým jsem si udělal nějaké kliky na rozcvičení. Příště už je radši dělat nebudu,“ uzavřel celou situaci s humorem.

Nymburk ve čtvrtfinálové sérii s Ústím vede 2:0 na zápasy a je jen malý krůček od postupu do semifinále play-off Kooperativa NBL. Ve čtvrtek se hraje třetí utkání na palubovce Severočechů.