Je to jasné. První překážkou boleslavských florbalistů na cestě do vysněného superfinále budou pražští Bohemians. Billy Boys si je vybrali při nedělním rozdělování dvojic.

Ve florbalové Autocont extralize i letos platilo pravidlo, že týmy na prvním až čtvrtém místě měly právo si vybrat čtvrtfinálového soupeře ze týmů na pátém až osmém místě.

Na výběr tak byl jeden z trojice FbŠ Bohemians, Buldogs Brno a soupeř z nedávného finále poháru Panthers Otrokovice. Pražskou Spartu si za soupeře vybral vítěz základní části Tatran Střešovice.

„Jednomyslně jsme se shodli, že vezmeme jednoho z dua pražských týmů. Tušili jsme, že stejně tak bude vybírat Tatran a že na nás druhý z pražských týmů zbude. Navíc si myslím, že Sparta i Bohemians jsou výkonnostně na stejné úrovni," komentoval volbu manažer Billy Boy Tomáš Pacák.
Ten si hlavně pochvaluje blízkost čtvrtfinálového soupeře. „Hraje se na čtyři vítězná utkání, takže toho cestování může být hodně. Vloni bylo cestování hodně náročné, neboť jsme měli ve čtvrtfinále Otrokovice a v semifinále Vítkovice. Čili věřím, že letos pošetříme touto volbou nějaké síly," komentoval Pacák.

Navíc mohou být Klokani dobrou přípravou na případné semifinále. Pokud vše dopadne podle papírových předpokladů mohli by Boleslavané v semifinále narazit na další Pražany, a sice Chodov. „Bohemka hraje hodně podobný florbal jako Chodov. To by pro nás mohlo být výhodné," řekl Pacák. On sám ale moc dobře ví, že Klokani nedají Billy Boy nic zadarmo.

Zbylé dvě čtvrtfinálové dvojice tvoří Pedro Perez Chodov, který se střetne s loňským soupeřem Billy Boyovníků v této fázi vyřazovacích bojů – s Panthers Otrokovice. A na nakonec čtvrté Vítkovice zbyli brněnští buldoci.

Billy Boy – Vítkovice 8:4

Úřadující mistr v Mladé Boleslavi narazil. Domácí měli před posledním kolem základní části extraligy sice jistotu druhého místa, přesto zápas zvládli na jedničku. Hned první třetinu vyhráli drtivým poměrem 5:0 a po zbytek zápasu si pohodlné vedení udržovali.

Branky: Novák 2, P. Bouška, Ekl, J. Bouška, Curney, Gwuźdź, Křenek – Hájek 2, Šebesta 2. Rozhodčí: Furmánek, Šolc. Vyloučení: 0:1. Využití: 1:0. Diváci: 362.