Dva tréninkové týdny a po něm zápasová smršť. Trenér Jan Zahalka připravuje florbalisty Mladé Boleslavi na náročnou sérii sedmi utkání, které se vtěsnají do devatenácti dnů. Nahuštěný program začíná úterní domácí dohrávkou 4. kola AutoCont extraligy proti Chodovu, atraktivní televizní zápas se hraje se od 17.30 hodin.

„Nejsem moc spokojený s tím, že jsme nyní měli čtrnáct dnů volno. Byl bych radši, kdyby zápasy byly rovnoměrně rozložené do celé té doby," míní Zahalka.

Jak rozvrhnete síly?
Pro nás je podstatné, že máme čtyři pětky a ty bych rád protočil. I to je jeden z důvodů, proč máme silný a široký kádr. Navíc část našich hráčů bude mít v tomto období i reprezentační povinnosti na Euro Floorball Tour ve Finsku, takže v krajním případě by mohli odehrát deset zápasů v devatenácti dnech. Vím, že je nemohu nasadit do všech zápasů, takže třeba na Kladně v poháru sestava nebude úplně nejsilnější.

Bude to období, kdy budete jen hrát a téměř vůbec netrénovat?
Určitě. Tak s tím počítám. V týdnu, kdy hrajeme s Chodovem, to bude tak, že budeme pouze hrát. Tréninky už se nám do toho programu nevejdou, protože jeden den je zápas, druhý volno a třetí už zase hrajeme. Zkrátka nebude čas na trénování.

Jaký to může mít dopad?
Pro mě jako trenéra to bude zajímavé období, protože jsme se teď hodně připravovali a zatím jsme si zahráli jen tři zápasy, což je strašně málo. Teď najednou přijde rána a budeme hrát stejný počet zápasů v jednom týdnu. Jsem zvědavý, jak se s tím hráči poperou, jak to zvládneme fyzicky a z hlediska koncentrace. Na druhou stranu jsem rád, že můžeme hrát, protože to je důvod, proč se připravujeme.

Podobně našlapaný program může nastat i v play-off. Bude pro vás aktuální období vhodnou prověrkou?
Z hlediska fyzické připravenosti hráčů ano, protože budou muset zvládnout zápasy pod únavou, což je vždycky těžší. Můžeme si z toho pak udělat nějaký závěr směrem k play-off, ale hlavně si přeju, aby se nikdo nezranil a nikdo nebyl nemocný. Potřebuju zdravý tým, abychom mohli protočit všechny hráče a tím částečně eliminovat únavu.

Náročná série začíná úterním domácím televizním zápasem proti pražskému Chodovu. Co od něj čekáte?
Chodovu se zatím moc nedaří, překvapivě prohrál v Liberci, ale tím to pro nás ještě bude těžší, protože se bude chtít vytáhnout a ukázat, že to bylo ojedinělé zaváhání. Bude to pro nás první zápas proti týmu, který by se měl pohybovat někde v první šestce.