V pátek se na hřišti Sand Martin´s Holes Golfu Mladá Boleslav uskutečnil druhý kvalifikační turnaj Volvo World Golf Chalenge Tour 2011.

Turnaj byl zpestřen účastí velmi významných osobností a to nejen z golfového prostředí, které mimo jiné velmi důstojně zastupovala naše česká talentovaná hvězda Klára Spilková.

S výsledkem 71 ran (-1) zajistila nejlepší výsledek dne. Klára předvedla, že je ve svých šestnácti letech skutečnou profesionálkou a to nejen herním výkonem, ale především svým přístupem k akcím tohoto typu. Přestože věděla, že jako čestný host svého sponzora společnosti Volvo nemůže být v tomto turnaji klasifikována, neboť byl určen pouze amatérským hráčům, tak z jejího projevu bylo patrné maximální soustředění na hru hodné těm nejvyspělejším profesionálům.

Turnaje se účastnil i náš skvělý lyžař Ondřej Bank, který ještě v předchozím dni sjížděl rakouské ledovce. Přiznal, že byl poprvé v letošní sezóně na golfu, takže s výkonem 92 ran rozhodně dokázal, že i v golfu je mnohým velkým soupeřem. Ondřej byl mimo jiné toho dne večer vyhlášen v tradiční anketě Svazu lyžařů České republiky o nejlepšího lyžaře sezony králem bílé stopy, když za sebou o jeden hlas nechal výborného běžkaře Lukáše Bauera.

Celý turnaj moderoval od jeho zahájení až po vyhlášení výsledků, golfem velmi zasvěcený komentátor, a to nejen golfových přenosů z americké PGA, Jaromír Bosák. Ten se turnaje rovněž herně účastnil, ale pro zranění ramene byl donucen vzdát. Doufejme, že to bude s Jaromírovým ramenem brzy v pořádku a golfu si opět do sytnosti užije.